Lyže, termálne bazény a zľavy: Sedem dôvodov, prečo sa cez jarné prázdniny oplatí navštíviť Veľké Karlovice


Foto: Lyže, termálne bazény a zľavy: Sedem dôvodov, prečo sa cez jarné prázdniny oplatí navštíviť Veľké Karlovice

Ak ešte nemáte plány na jarné prázdniny a chcete si užiť (nielen) lyžovanie kúsok od domova, odporúčame vám navštíviť Veľké Karlovice - pôvabné miesto ležiace len 3 kilometre za českou hranicou. Či už vyrazíte na pár dní, alebo len na otočku, v tamojšom Rezorte Valachy môžete zimné radovánky spojiť s kúpaním, saunovaním, dobrým jedlom a dokonca si aj zahrať golf.

V Česku už v hoteloch, wellness centrách, reštauráciách aj ski areáloch zrušili covid obmedzenia, relaxovať preto môžete bez predkladania očkovacích certifikátov. Prečo to hneď nevyužiť?

Naviac: cez jarné prázdniny môžete v Spa hoteli Lanterna využiť akčné ceny so zľavou 20 % na posledné voľné izby s raňajkami, večerou a neobmedzeným wellnessom!

Lyžuj a plávaj: ku skipasom termálny bazén

Veľké Karlovice sú rajom lyžiarov. V obci a okolí nájdete niekoľko ski areálov aj bežkárskych tratí. Ski areál Razula v Rezorte Valachy naviac láka na atraktívny bonus: ku každému skipasu na 3, 4 hodiny alebo celý deň tu vďaka akcii Lyžuj a plávaj získate voľný vstup na 2,5 hodiny do termálnych bazénov Wellness Horal, ktorý môžete využiť počas jari od 21. marca do 30. júna.


Lyže, bežky a snowtubing

Ski areál Razula má navyše najdlhšiu otváraciu dobu: denne od 8:30 do 17:30. Pri hlavnej zjazdovke Razula sa môžete občerstviť v Bistre Razula, kde pripravujú skvelé trhané burgery, frgále, kyselicu, čučoriedkové knedlíky alebo pizzu. Pri parkovisku sa nachádza dobre vybavená požičovňa lyží, skialpov či bežiek, ktoré využijete vo vychýrených karlovických stopách.

Druhá, rodinná zjazdovka Horal ponúka Lyžiarsku školu Razulák, detský park s pojazdným kobercom teraz aj snowtubing. Na niečo dobré pod zub sa môžete zastaviť v hotelovej reštaurácii, ktorá je vychýrená kyselicou či zverinovými špecialitami. A potom si treba ešte zaplávať vo vyhriatom bazéne.


Kúpanie a saunovanie vo Wellness Horal

Práve relaxačné centrum Wellness Horal v hoteli Horal je tým pravým miestom, kde si oddýchnete a zahrejete sa. Majú tu tri termálne bazény vyhrievané až na 36 °C, fitness centrum a útulný saunový svet, kde sa niekoľkokrát denne konajú obľúbené saunové rituály. Čerešničkou na torte sú úžasné masáže, rukami ázijských masérov alebo beauty ošetrenie Lakshmi. Najnovšie sú v ponuke aj európske masáže, z nich sa odporúča vyskúšať lávové kamene alebo jedinečnú odpočinkovú Masáž úiatich elementov.


Akcia -20 % na jarné prázdniny v Lanterne

Predĺžte si odpočinok, zdržte sa v Rezorte Valachy cez noc. Kratšie pobyty na dve-tri noci v Spa hoteli Lanterna sú na začiatku marca dokonca o 20 % lacnejšie. Alebo si rezervujte balíček Zimná dovolenka v Beskydách na dlhší pobyt a máte v cene aj skipas, masáž a zapožičanie bežiek YOKO.

Spočinúť v hoteloch Lanterna a Horal naozaj stojí za to. Cena totiž zahŕňa nielen raňajky a večeru, ale aj neobmedzený vstup do Wellness Horal s termálnymi bazénmi a saunovými rituálmi. Pri pobyte v Spa hoteli Lanterna máte naviac ešte popoludňajší snack Aperitivo moment a neobmedzený vstup do komornejšieho hotelového L-Spa. Pohodovoú atmosféru korunuje komfortné ubytovanie, výborná gastronómia a príjemný a ochotný personál.


Maškarná lyžovačka a kurz pečenia pizze

V nedeľu 13. marca sa na zjazdovke Horal chystá obľúbená akcia pre deti – Maškarná lyžovačka. Príďte si užiť zábavu na snehu so súťažami a lyžovaním zdarma! Skvelú zábavu sľubujú tiež Kurzy pečenia pizze (nielen) pre deti v Bistre Razula – 3. alebo 20. marca.

Večerné Skialp lekcie s inštruktorom

Láka vás skialpining? Vyskúšajte si ho na zjazdovke Razula. Skialp lekcie s inštruktorom sa konajú denne od 18 do 19 hodiny, nutná je však rezervácia vopred. Pokiaľ nemáte vlastné vybavenie, zaistia vám aj jeho zapožičanie.

Golf v zime? Skúste si ho na Horale

Vo Veľkých Karloviciach si môže zahrať golf úplne každý, a to i v zime. V hoteli Horal ponúkajú zábavný program Zimný golf pre každého, ktorý vás zoznámi s týmto športom v teple „pod strechou“. S inštruktorom si vyskúšate odpaľovanie, hru na jamky i golfový simulátor, to všetko za 590 Kč pre 2 dospelé osoby a až 2 deti.


Zdroj: PR Rezort Valachy