• 26. jan 2022 o 15:27

Dobrovoľných hasičov z obcí Korňa a Stará Bystrica zaškolili na obsluhu automatického defibrilátora

Foto: Dobrovoľných hasičov z obcí Korňa a Stará Bystrica zaškolili na obsluhu automatického defibrilátora
Foto: Sekcia pre mládež ŽSK

V rámci podpory Žilinského samosprávneho kraja a jeho sekcie pre mládež sa dva dobrovoľné hasičské zbory (DHZ) z čadčianskeho okresu zúčastnili školenia na obsluhu automatického defibrilátora.

Do akcie, ktorá prebiehala v obci Korňa (okres Čadca), sa zapojili zamestnanci obce, časť zamestnancov miestnej základnej a materskej školy a dobrovoľní hasiči z obcí Korňa a Stará Bystrica.

Odborné školenie, ktoré sa konalo v päťčlenných skupinách, zastrešil certifikovaný inštruktor spoločnosti Firesystem s.r.o.

„Ďakujeme všetkým za účasť a ich dobrovoľnícke srdce a tešíme sa na ďalšiu akciu, kde máte možnosť prísť a dozvedieť sa opäť niečo nové,” vyjadrili sa členovia župnej sekcie pre mládež, ktorí o tomto školení informovali na svojej facebookovej stránke.


Minútky zo Slovenska