V Trnovom chcú vybudovať park, či námestie, najskôr však zisťujú názor obyvateľov


Foto: V Trnovom chcú vybudovať park, či námestie, najskôr však zisťujú názor obyvateľov

Informácia, ktorá sa šíri medzi ľuďmi v Trnovom hovorí o vybudovaní parku na pozemku pri kostole sv. Juraja. Tejto aktivite má predchádzať týždňový workshop študentov, ktorí budú robiť kompletný projekt. Študenti potrebujú vyjadrenie a názor ľudí, preto ich žiadajú o pomoc. Zaujímajú sa o to, aké aktivity by v tomto priestore uprednostnili, prípadne či by súhlasili s vybudovaním námestia.

Trnové totiž nemá reprezentatívne centrum, na ktorom by sa mohli konať podujatia, organizovať spoločenské akcie a iné voľnočasové aktivity. V plánovanom parku by sa mohla okrem námestia nachádzať aj reštaurácia či kaviareň.

Študenti si myslia, že práve tento priestor je pre vybudovanie parku najvhodnejší. Pridáva tomu aj fakt, že toto miesto sa nachádza v strede mestskej časti. V dotazníku, ktorý im má pomôcť s realizáciou sa pýtajú na možnosť prepojenia tohto miesta s Vodným dielom Žilina a to cyklistickým chodníkom. Táto možnosť mnohých potešila vzhľadom na to, že v Trnovom chýbajú chodníky pri hlavnej ceste a prejazd na VD Žilina je problematický a nebezpečný.


Aktivisti plánujú zorganizovať verejné stretnutie, kde môžu ľudia vyjadriť svoj názor. Ten, kto ich chce podporiť a pomôcť im, môže vyplniť nasledujúci dotazník.

Dotazník ku komunitnému plánovaniu verejného priestoru pri kostole sv. Juraja v Trnovom

Projekt spolufinancuje mesto Žilina a vznikol z iniciatívy OZ Malá Fatra.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu