FOTO: V žilinskej mestskej časti Trnové vznikla hasičská dráha pre atletické disciplíny


Foto: FOTO: V žilinskej mestskej časti Trnové vznikla hasičská dráha pre atletické disciplíny
Galéria: 19 fotiek

Priaznivci hasičského športu v Žiline sa môžu tešiť z novovytvorenej atrakcie. Koncom tohto roka sa podarilo dokončiť hasičskú dráhu pre atletické disciplíny, a to hasičská 60-ka a 100-ka. Projekt sa realizoval niekoľko rokov, prípravy odštartovali v roku 2018. 

Postupne bolo navozených 30 nákladných áut zeminy, vyrovnal sa priestor a zároveň aj zväčšila časť medzi futbalovým ihriskom a miestnym Chotárskym potokom. V októbri tohto roku sa dokončila umelá tráva a na jar v budúcom roku sa plánuje s úpravou okolia a doplniť niektoré bezpečnostné prvky.

„Všetci priaznivci hasičského športu sa môžu už od budúceho roka tešiť na nový priestor. Úplne nová umelá tráva zabezpečí veľmi výborné podmienky na tréning celoročne. Vytvorili sme kvalitné podmienky na rozvíjanie tejto disciplíny. Pevne dúfame, že sa tu vytrénujú nové talenty, ktoré budú reprezentovať seba, náš zbor, Mesto Žilinu a kto vie, možno aj Slovensko,“ napísal na sociálnu sieť člen HZS.

„My, nadšenci hasičského športu v Trnovom veríme, že tu usporiadame minimálne rovnako vydarenú, ak nie lepšie akciu ako v roku 2019 – ešte na školskom ihrisku. Vtedy si na našu pôdu prišlo zmerať sily presne 91 súťažiacich z celého Slovenska a aj Českej Republiky,“ doplnil.

Na záver sa poďakoval viacerým zainteresovaným vrátane majiteľom pozemkov, kde bolo možné umelý trávnik umiestniť. Poprosili aj verejnosť, aby nepoškodzovali toto vytvorené dielo ani prekážky, ktoré budú na dráhe stáť celoročne, aby nezanechávali na ploche odpadky a nevenčili svojich psov a nemanipulovali s ohňom na umelom povrchu. Na ploche sa môže používať atletická obuv.Prečítajte si viac: