Dočasné mosty vo Vraní zatvoria na šesť týždňov kvôli rekonštrukcii, doprava bude vedená cez mestskú časť


Foto: Dočasné mosty vo Vraní zatvoria na šesť týždňov kvôli rekonštrukcii, doprava bude vedená cez mestskú časť

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) rozbehne v letných mesiacoch rekonštrukciu dočasného premostenia v žilinskej mestskej časti Vranie. Práce budú trvať 6 týždňov, rekonštrukcia umožní využívanie pôvodne dočasného mosta aj počas ďalších mesiacov či rokov.

Vďaka premosteniu je mestská časť v Žiline odľahčená od tranzitu, motoristi získali rýchlejšie a jednoduchšie spojenie cez rieku Kysuca.

Počas rekonštrukcie dôjde k nevyhnutnej výmene jedného z mostných polí. Stavebné práce budú pozostávať z osadenia dočasného dopravného značenia a betónových zvodidiel, úpravy vstupu do koryta rieky Kysuca pre autožeriav, demontáže, odvozu, dovozu a montáže jedného mostného poľa.

„Po montáži nového mosta uvedieme breh koryta rieky do pôvodného stavu, vykonáme statické zaťažovacie skúšky a po súhlase špeciálneho stavebného úradu obnovíme cestnú premávku na mostoch,“ spresňuje NDS.


Dočasné premostenie rieky Kysuca, medzi cestami I/11 (v smere zo Žiliny za štvorpruhom) a III/2095 (v smere z Kysuckého Nového Mesta pred začiatkom mestskej časti Vranie) tvoria dva dvojpoľové mosty, každý pre jeden smer dopravy.

Mosty boli postavené z dôvodu vyhlásenia mimoriadnej situácie pre poruchy na miestnej komunikácii v obci Vranie a potreby zrealizovania obchádzkovej trasy. Premostenie je v prevádzke od marca 2017 a aktuálne slúži na odľahčenie dopravy na dotknutých cestách I. a III. triedy. Doprava po mostoch je povolená len osobným autám do 3,5 tony s obmedzením rýchlosti do 10 km/h.

Rekonštrukčné práce si vyžiadajú úplnú uzáveru mosta, tzn. oba jazdné smery budú na 6 týždňov neprejazdné. Doprava bude presmerovaná na okolité komunikácie.

„Termín rekonštrukcie mosta predpokladáme v mesiacoch júl a august. Presný termín ako aj spôsob vedenia dopravy oznámime verejnosti ihneď po schválení prác príslušnými dotknutými orgánmi,“ uzatvárajú diaľničiari.

Prečítajte si viac:


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Národná diaľničná spoločnosť