- 2. sep 2020 o 10:56
Tradičná žilinská značka expanduje: GOFRI Bistro & Coffee už od piatku aj v ZOC MAX na Solinkách
Máloktorá lokálna značka sa môže pochváliť viac než tromi dekádami existencie a tým, že ju pozná snáď každý Žilinčan. Tradičné žilinské Gofri funguje ako rodinný podnik už od roku 1988 a ročne poteší chuťové bunky tisícov labužníkov.
Už od piatku 4. septembra rozšíri svoje kulinárske umenie aj do novej prevádzky GOFRI Bistro & Coffee v ZOC MAX na Solinkách.
Moderné bistro s kaviarňou a kapacitou 50 miest sa bude nachádzať na mieste, kde predtým pôsobil Štúrbaks, pričom práve v jeho koncepte vrátane koláčového cateringu bude GOFRI Bistro & Coffee pokračovať. Okrem kávy s chutnými koláčmi sa tu aj dobre najete:
„Našu značku sme obohatili o bistro - z pôvodnej kaviarne chceme spraviť miesto, kde si Žilinčania môžu dať naše stále tradičné Gofri, skvelú kávu zo žilinskej pražiarne 9grams Coffee a zájsť na obed či večeru. V rámci obedov budeme pripravovať aj denné menu,“ vysvetľuje Miloš Vlčanský, majiteľ a prevádzkovateľ obľúbenej značky podnikov.
Tešiť sa môžete na obľúbené klasiky ako Gofri, Tortiny alebo Wrapy v rovnakej kvalite ako pri Smere, do ponuky však pribude aj niekoľko noviniek - burgre, steaky či cestoviny. Pre zdokonalenie postupov prípravy mäsa a steakov absolvoval Miloš kurz u Zdeňka Pohlreicha.
„Kurz bol zameraný hlavne na špičkovú prípravu mäsa a steakov, pričom sme sa inšpirovali aj pri zdokonaľovaní omáčok a príloh. Aj vďaka tomu sme vyladili naše menu tak, že všetko na tanieri spolu ladí. Každý týždeň budeme mať aj špeciál, kde sa objavia postupne steaky, šaláty či risottá,“ dodáva Miloš.

Novinkou v jedálnom lístku budú burgre vrátane možnosti s trhaným hovädzím mäsom. Ďalšiou špecialitu, ktorú už zákazníci mali možnosť ochutnať na prevádzke v meste, je krevetový TORTINI Wrap:
„Je to naša Tortini palacinka, naplnená cheddarom, šalátom, uhorkou, quacamole, grilovanými krevetami a domácim bazalkovým dresingom s chilli,“ uzatvára Miloš Vlčanský.
Všetky novinky aj rokmi preverené klasiky si budete môcť vychutnať už tento týždeň, keďže GOFRI Bistro & Coffee čaká slávnostné otvorenie v ZOC MAX na Solinkách v piatok 04. septembra 2020 od 11:00 hodiny.
Minútky zo Slovenska
- 27.04. Trh so športovým tovarom čaká zemetrasenie. Na Slovensko prichádza poľský gigant, prvú predajňu otvorí v tomto meste
- 27.04. FOTO: Pri košickom jazere to počas jarných dní vyzerá ako z rozprávky, pozrite sa na krásne zábery od pani Hany
- 27.04. Dráma vo vlaku pri Bratislave. Cestujúcu ratovala záchranka, spoj má veľké meškanie
- 27.04. Chlapec mal pred obchodným domom v Nitre udrieť 88-ročnú ženu. Mesto apeluje na to, aby na miesto boli nasadení žandári
- 27.04. Obľúbená televízia po 15 rokoch končí. Diváci ju už nikde v ponuke nenájdu, za projektom stála známa tvár
- 27.04. Trh so športovým tovarom čaká zemetrasenie. Na Slovensko prichádza poľský gigant, prvú predajňu otvorí v Nitre
- 27.04. Trh so športovým tovarom čaká zemetrasenie. Na Slovensko prichádza poľský gigant, kde otvorí prvú predajňu?
- 27.04. FOTO: Prešovčanov zaujala nádherná kvetinová výzdoba v Košiciach. Prečo to nemáme aj my?, pýtajú sa
- 27.04. Tragická nehoda na východe: Kamionista havaroval na rovnej ceste, okoloidúci bojovali o jeho život
- 27.04. Polícia zadržala útočníka, ktorý napadol Ferenčáka. Mal byť na kamerových záznamoch, poslanec utrpel otras mozgu
- 27.04. Petru pri prechádzke po Senici prekvapila nečakaná rodinka. Mnohým z toho naskakuje husina, reaguje aj odborník
- 27.04. FOTO: Milovníci kúpeľov sa do teplického Hammamu vracajú už celé roky, vedeli ste, že ide o európsky unikát?
- 27.04. Pri Zelenej vode našli telo muža, sedel v aute s prestrelenou hlavou, začalo trestné stíhanie pre zločin Zabitie
- 27.04. Príbuzní na Spiši zažili mrazivé chvíle, z hrobu počuli klopanie aj búchanie. Policajti podľa svedka dokonca utekali
- 27.04. Taxikár, ktorý si za 3 kilometre vypýtal 45 eur, úradoval na Nivách. Mal sa pustiť aj do šoféra Boltu, upchával cestu