Na obchádzkovej trase pod Slnečnými skalami je poškodená cesta, autá tam chytajú podvozok


Foto: Na obchádzkovej trase pod Slnečnými skalami je poškodená cesta, autá tam chytajú podvozok Foto: Facebook: Dopravný servis - okres Žilina

Viacerí motoristi nás v posledných dňoch upozorňujú na nebezpečný úsek cesty, ktorý sa nachádza na obchádzkovej trase pod Slnečnými skalami. V mieste, kde momentálne prebieha oprava poškodeného mosta, bolo vytvorené dočasné premostenie rieky Rajčanka vrátane spojovacích ciest.

Na jednom z brehov sa však v uplynulých dňoch vozovka výrazne prepadla a vznikli tak hlboké koľaje. Provizórna obchádzka pravdepodobne nezvláda vysoký nápor vozidiel prechádzajúcich Rajeckou dolinou.

Viaceré osobné autá majú v tomto mieste problém s bezpečným prejazdom a na poškodenom asfalte chytajú podvozky.

Mesto Rajecké Teplice vyhlásilo mimoriadnu situáciu pre zhoršenie stavu mosta 3. júla 2020. Na ceste prvej triedy I/64 v oblasti pri Autokempingu Slnečné skaly došlo krátko predtým k podmytiu mostného objektu a zhoršeniu situácie. 

Slovenská správa ciest predpokladá dokončenie prác v novembri, počas celej doby výstavby počíta s riadením dopravy prostredníctvom semaforov. Výstavba nového jednopoľového mosta s rozpätím 22 metrov bude stáť 712 955 eur s DPH.


Prečítajte si viac: