Bábkové divadlo Žilina reštartuje sezónu, prinesie nové inscenácie aj obľúbené klasiky


Foto: Bábkové divadlo Žilina reštartuje sezónu, prinesie nové inscenácie aj obľúbené klasiky Foto: Bábkové divadlo Žilina

V uplynulých mesiacoch muselo Bábkové divadlo v Žiline zatvoriť svoje javisko, herci postupne sprostredkovali časti programu cez projekt BÁBKARANTÉNA. Vďaka nemu mali diváci možnosť vidieť online záznamy aktuálnych inscenácií z repertoáru divadla. 

Herci a herečky sa počas tohto obdobia stali scénografmi, režisérmi, kameramanmi aj strihačmi a natočili svoje originálne, autorské rozprávky s rôznymi typmi bábok, materiálov a rekvizít. Dnešný deň je pre BDŽ slávnostný, pretože scénu opäť otvorí: 

„Na javisku sa začína takzvaná „oprašovačka“ kultového marionetového thrilleru Lovci Duchov. Reprízu si budete môcť pozrieť už túto nedeľu, siedmeho júna o 16.00 hod. Pri tejto príležitosti by sme vás radi upozornili na výhodnú akciu - pri kúpe jedného lístka dostanete druhý zdarma. Zároveň vás žiadame, aby ste počas návštevy divadla dodržiavali všetky bezpečnostné nariadenia a vstupovali doň s rúškami na tvári,“ informuje Lenka Svrčková z BDŽ.

Divadlo už o týždeň uvedie ďalší nedeľný javiskový titul “Z rozprávky do rozprávky”, počas najbližších mesiacov pripravuje hneď niekoľko noviniek v divadelnom parku - zrekonštruovanej záhrade. Tešiť sa môžete na predstavenia inscenácií Ryba Rohatá alebo Toto nie je ryba, ako aj obľúbený titul Škaredé káčatko. 

„Na originálnej koncepcii ďalších podujatí po novom pracuje s celým tímom divadla aj náš nový dramaturg Matej Truban. V auguste budeme v BDŽ hostiť aj Medzinárodný festival animácie- Fest Anča, na ktorom uvidíte novinky zo sveta animovaného filmu z celého sveta. Držme si preto palce, aby nás vírus nezalial druhou vlnou. Tešíme sa na vaše návštevy a spoločné stretnutia v Bábkovom divadle Žilina. Odteraz už naživo!“ uzatvára Svrčková. 

Prečítajte si viac:

Zdroj: Bábkové divadlo Žilina