Projekt Pri Rybníku v Žiline ponúkne bývanie blízko prírody, na dosah budete mať aj bežné aktivity


Foto: Projekt Pri Rybníku v Žiline ponúkne bývanie blízko prírody, na dosah budete mať aj bežné aktivity
Galéria: 7 fotiek

Bývanie v lokalite so širokými rekreačnými možnosťami nemusí byť nevyhnutne spojené s prekonávaním dlhých vzdialeností, potrebných pre dosiahnutie iných bežných aktivít. Presviedča o tom napríklad nový žilinský projekt Pri Rybníku od developera Real Focus ZA, a.s..

Miesto realizácie bytového domu Pri Rybníku sa nachádza neďaleko výpadovej komunikácie smer Martin, v pohodlnej dostupnosti do závodu Kia a vedľa zastávky MHD, odkiaľ cesta autobusom do centra mesta trvá iba 7 minút.

Hlavný bonus však predstavuje blízkosť prírodného prostredia. Mnohí iste ocenia rybník, eXtreme park a Vodné dielo Žilina v pešom dosahu, obľúbené ciele pre šport a trávenie voľného času s rodinou či priateľmi.

Zdroj: Bytový dom Pri Rybníku

Menší bytový dom ponúka 32 výmerovo i cenovo naozaj príjemných jedno- a dvojizbových bytov, pričom svojím potenciálom zaujme najmä druhý menovaný typ. Riešenie jednotiek s dvomi izbami a veľkorysou rozlohou až do 63,55 m² totiž otvára príležitosti pre ich variabilné využívanie.

V hlavnom spoločenskom priestore si, vzhľadom na dispozíciu i dostupnú plochu, môže budúci majiteľ či nájomca zriadiť ďalší spálňový kút a prípadne účelné pracovné miesto.

Zdroj: Bytový dom Pri Rybníku

Z obývacej izby je zároveň navrhnutý prístup na balkón. Dvojizbové byty takisto potešia orientáciou, keďže okná smerujú na minimálne dve svetové strany.

Do interiéru sa tak dostane dostatok svetla i čerstvého vzduchu. Jednoizbové jednotky sa zase otáčajú na juh a poskytujú preslnené priestory počas celého dňa.

Zdroj: Bytový dom Pri Rybníku

Projekt si získava sympatie jednoduchou, kultivovanou architektúrou, svojou hmotou, podlažnosťou a tvarom prestrešenia navyše nadväzuje na nízkopodlažnú rezidenčnú zástavbu v susedstve.

Komorný charakter trojposchodovej stavby sa zreteľne prejavuje aj v rozložení pôdorysu, vzniknú 4 viac-menej rovnaké celky len s dvoma bytmi na každom podlaží.

Časť prízemia je vyčlenená pre skladovacie priestory. Developer myslel aj na otázku statickej dopravy, projektový manažér Ing. Peter Trizna spresnil, že v okolí domu bude vytvorených dostatok parkovacích kapacít pre každý z bytov.

Zdroj: Bytový dom Pri Rybníku

Zelené strechy sa zaraďujú medzi konštrukcie, ktoré výrazne prispievajú k úspore energií a finančných prostriedkov, fungujú tiež ako estetický prvok. Zaisťujú vyrovnanejšiu tepelnú pohodu v objekte, chránia ho pred výkyvmi teplôt a v neposlednom rade predlžujú životnosť jednotlivých vrstiev materiálov. Okrem iného majú schopnosť akumulovať vodu, odľahčujú teda kanalizáciu a pomáhajú znižovať celkovú teplotu prostredia.

„Pri koncepcii bytového domu Pri Rybníku sme prirodzene rozmýšľali nad požiadavkami na energetickú úspornosť objektu. Rozhodli sme sa pre realizáciu zelenej strechy. Vnímame ju ako typ konštrukcie, ktorá sa spája s množstvom výhod, vo výsledku navyše vracia do mesta potrebnú zeleň. Pre klientov sa snažíme zabezpečiť vyšší štandard aj v interiéri ich nehnuteľnosti. K zárukám patria navrhované materiály, obklady, dlažby i sanita budú dodané v značke Villeroy&Boch so skoro 300 ročnou tradíciou výroby, známej kvalitou a štýlovým dizajnom,“ uvádza developer.

Výstavba bude zahájená podľa aktuálne schváleného harmonogramu, jej začiatok sa plánuje v treťom kvartáli aktuálneho roku. Celkové ukončenie realizácie zatiaľ pripadá na 4Q 2021. Predaj bytov spustil developer už v marci, pričom ponuka sa stretla s naozaj dobrým ohlasom. Klienti oceňujú najmä výhodnú lokalitu a výmeru bytov.

 

Viac informácií nájdete aj na www.prirybniku.sk

 

Spoločnosť Real Focus ZA – člen skupiny ODEKO development sa venuje výstavbe rezidenčných komplexov a rodinných domov v lokalite Žilinského kraja už od roku 2013.  V Kysuckom Novom Meste aktuálne prebieha kolaudácia projektu „Bývaj na Komenského“ s 26 bytovými jednotkami a rovnako sa realizuje väčší projekt bytového domu v Ružomberku s názvom „Rezidencia Bystrická“. Tento projekt vyrastá až do výšky ôsmich nadzemných podlaží s 59 bytovými jednotkami a takisto ponúka aj 800 m2 obchodných priestorov. Svojich obyvateľov privíta už na jeseň 2020. V Liptovskom Mikuláši, v mestskej časti Stošice,  developer realizuje už tretiu etapu výstavby viac ako 100 rodinných domov, v rovnakej lokalite sa zároveň pripravuje aj ďalší súbor bytových domov.
Zdroj: PR Real Focus ZA, a.s.