Premiér plánuje vyhlásiť na Slovensku mimoriadnu situáciu, v hre je zatvorenie škôl
Vyhlásenie mimoriadneho stavu na Slovensku je jednou z možností, predseda vlády potvrdil, že mimoriadna situácia na Slovensku by sa vzťahovala na celé územie.
Po dnešnom rokovaní vlády uviedol Peter Pellegrini, že vláda by mala po porade s odborníkmi vyhlásiť mimoriadnu situáciu. Tá sa bude vzťahovať na celé územie Slovenskej republiky, jej súčasťou nemá byť obmedzenie pohybu ľudí ani osobnej slobody.
Jedným z opatrení by mohlo byť aj plošné zatvorenie školských zariadení, zároveň budú na infolinkách súčasným pracovníkom vypomáhať doktoranti a končiaci študenti medicínskych odborov. Vláda je pripravená na nákup zdravotníckych pomôcok vyslať vládny špeciál.
Bližšie informácie budeme aktualizovať po prípadnom vyhlásení mimoriadnej situácie. Porada s odborníkmi začne o 16:00 hod.
Minútky zo Slovenska
- 15:09 Smrteľná nehoda neďaleko Banskej Štiavnice: Cyklista sa zrazil s policajtkou v aute, na mieste zomrel
- 15:00 PRIESKUM: Dankova SNS by v apríli skončila mimo parlamentu, jazýčkom na váhach by mohol byť Matovič
- 15:00 Snina rozbieha veľkú obnovu chodníkov: Práce zasiahnu 18 lokalít po celom meste, budú stáť vyše pol milióna
- 15:00 Tejto ulici v Trnave sa v nedeľu radšej vyhnite: Kvôli rizikovému derby ju uzavrú
- 15:00 FOTO: Bratislavčania prezradili, kde najradšej trávia svoje voľné chvíle. Väčšina uteká do prírody k hrádzi či do lesa
- 15:00 FOTO: Peter sa vrátil do Kremnice z Talianska a otvoril si tu vlastný obchodík, obyvatelia si ho okamžite obľúbili
- 15:00 Štátni ochranári spustili web, na ktorom nájdete informácie o výskyte medveďov
- 14:30 FOTO: Pri košickom jazere to počas jarných dní vyzerá ako z rozprávky, pozrite sa na krásne zábery od pani Hany
- 14:00 Trenčiansky kraj zrušil verejné obstarávanie na vodíkové autobusy pre nedostatok ponúk, v projekte chce ale pokračovať
- 14:00 Najnovší prieskum ukázal, ktorý svetový líder je u Slovákov najobľúbenejší. Neuveríte, ako dopadol Trump
- 14:00 Kde v Nitre pribudne nová Biedronka? Investor plánuje rozšírenie cesty, pribudnú aj parkovacie miesta
- 13:30 V Košiciach a okolí hrozí vznik požiarov. Platí zákaz fajčenia či vypaľovanie suchej trávy, inak hrozia pokuty
- 13:00 VIDEO: Večerné ulice zaplnili cyklisti. Nočná jazda v Piešťanoch prilákala desiatky ľudí
- 13:00 Trh so športovým tovarom čaká zemetrasenie. Na Slovensko prichádza poľský gigant, kde otvorí prvú predajňu?
- 13:00 Opekanie vo Vrakunskom lesoparku sa mení, onedlho pribudne možnosť rezervácie aj poplatky