Sieť bezplatnej verejnej Wifi sa v Žiline tento rok rozšíri, pribudne v Sade SNP aj v parku v Závodí


Foto: Sieť bezplatnej verejnej Wifi sa v Žiline tento rok rozšíri, pribudne v Sade SNP aj v parku v Závodí Foto: ilustračné - pixabay.org

Vďaka eurofondovému projektu Wifi pre Teba pribudne už tento rok v Žiline niekoľko ďalších lokalít s pokrytím bezplatného prístupu na internet. Mesto Žilina patrí k 2800 samosprávam, ktoré v rámci projektu získali dotáciu na vybudovanie bezplatných wifi zón v parkoch či na námestiach a verejných budovách.

Za vybudovanie deviatich externáých a jedného interného prístupového bodu zaplatí mesto 14 400 eur s DPH, nové prístupové body by mali v Žiline fungovať najneskôr v lete tohto roku. 

„Vybudovaná WiFi sieť bude používať označenie siete (SSlD) WiFi pre Teba a poskytovať internetovú konektivitu s minimálnou rýchlosťou sťahovania 30 Mbps bezplatne všetkým občanom a návštevníkom obce,“ uvádza podpísaná zmluva medzi mestom a dodávateľom.

Prístupové body budú umiestnené pri podchode na Železničnej stanici (2x), na Hlinkovom námestí (2x), v Sade SNP (2x), v parku na ulici Juraja Závodského (2x), v Dennom centre pre seniorov na ulici Námestie J. Borodáča a na Dopravnom ihrisku na ulici B.S.Timravy. 

Rozpočet celého projektu WiFi4EU medzi rokmi 2018 až 2020 predstavuje sumu 120 miliónov eur, pri fixnej výške podpory 15-tisíc eur sa tak podarí podporiť viac ako 8 000 miest v celej Európe.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu