Hora Živčáková pri meste Turzovka na severe Slovenska ožije prvý októbrový víkend tradičnou jesennou púťou, ktorá sa koná pri príležitosti výročia posviacky Kostola Panny Márie Marky Cirkvi. Dvojdňová púť vyvrcholí v nedeľu 6. októbra slávnostnou svätou omšou o 12:00.
Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) na tento deň pripravila pre veriacich mimoriadny vlak z Turzovky zastávky do Čadce, ktorý im bude k dispozícii pri odchode z púte. Zo Žiliny do Čadce môžu cestujúci využiť pravidelný vlak Os 3910 (Žilina 08:48 - Čadca 09:26) a z Čadce do Turzovky zasa Os 4012 (Čadca 09:32 - Turzovka 09:56). Pri odchode z púte im zasa bude k dispozícii spojenie Os 3923 (Čadca 15:35 - Žilina 16:13).
Zo železničnej zastávky Turzovka zastávka je možné dostať sa na horu Živčáková peši. Pre pútnikov však bude zabezpečená aj kyvadlová autobusová doprava z Turzovky priamo do cieľa cesty, a to aj pri spiatočnej ceste. Cestovný poriadok pravidelných spojení i mimoriadneho vlaku nájdete v tabuľke.
Cestovný poriadok pravidelných vlakov
Os 3910 odchod | Žilina - Čadca a späť | Os 3923 príchod |
08:48 | Žilina | 16:13 |
08:54 | Brodno | 16:07 |
08:56 | Rudina | 16:04 |
09:01 | Kysucké Nové Mesto | 16:00 |
09:05 | Ochodnica | 15:55 |
09:08 | Dunajov | 15:53 |
09:12 | Krásno nad Kysucou | 15:48 |
09:17 | Oščadnica | 15:43 |
09:23 | Čadca mesto | 15:37 |
09:26 - príchod | Čadca | 15:35 - odchod |
Cestovný poriadok pútnických vlakov
Os 4012 - pravidelný vlak odchod | Čadca - Makov a späť | Os 31153 - mimoriadny vlak príchod |
09:32 | Čadca - (makovské nást.) | 15:28 |
09:34 | Čadca zastávka | 15:25 |
09:39 | Raková | 15:20 |
09:44 | Staškov zastávka | 15:15 |
09:47 | Staškov | 15:12 |
09:51 | Podvysoká | 15:08 |
09:56 - príchod | Turzovka | 15:03 - odchod |
10:06 | Turzovka | 15:00 |
10:12 - príchod | Turzovka zastávka | 14:55 - odchod |