Na 3. augusta 2019 pripravilo Považské múzeum špeciálne aktivity v expozícii Jánošíka v Terchovej


Foto: Na 3. augusta 2019 pripravilo Považské múzeum špeciálne aktivity v expozícii Jánošíka v Terchovej Foto: Z minuloročnej divadelnej scénky. Zdroj: PMZA

Pri príležitosti medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni pripravilo Považské múzeum v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja v sobotu 3. augusta aktivity v Expozícii Jánošík a Terchová.

Múzeum sa nachádza v budove Obecného úradu v Terchovej. Najznámejšieho slovenského zbojníka netreba nikomu zvlášť predstavovať. V krátkych divadelných scénkach sa však návštevníci dozvedia niečo, čo ešte nevedeli. Či bude rozprávanie pravdivé, zistia priamo na mieste.

Tvorivé dielne. Zdroj: PMZA

Príbehom bude totiž sprevádzať kmotra Zubatá. Objaví sa však aj Jánošíkova milá Anička. Predstavenie doplnené reprodukovanou ľudovou hudbou bude o 11.00, 13.00 a 15.00.


Okrem scénok budú počas celého dňa k dispozícii zaujímavé tvorivé dielne pre celú rodinu. Expozícia je otvorená od 9.00 do 16.30.Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo
Miesto: Expozícia Jánošík a Terchová, Obecný úrad Terchová
Dátum: 03.08.2019 - 13:00


Prečítajte si viac:Zdroj: PMZA