V Strečne pripravujú novú kompu, slávnostné spustenie s programom sa uskutoční v sobotu 18. mája


Foto: V Strečne pripravujú novú kompu, slávnostné spustenie s programom sa uskutoční v sobotu 18. mája
Galéria: 3 fotky

Dnes 10. mája 2019 bola do Strečna privezená nová kompa, ktorá bude premávať na druhý breh Váhu - do obce Nezbudská Lúčka. Vykládka kompy prebiehala za pomoci žeriavu od obedňajších hodín, zodpovední pracovníci v súčasnosti vykonávajú jej prípravu. 

Vedenie obce Strečno začalo vo februári hľadať nového prevádzkovateľa kompy a tak vyhlásilo výzvu na predkladanie cenových ponúk. Vo zverejnenej výzve sa uvádzala doba nájmu na maximálne 8 rokov od uzavretia zmluvy. 

Nový prevádzkovateľ podpísal zmluvu pred približne mesiacom, dnes už začal vykonávať prípravy na spustenie prevádzky kompy. Ako nám sám potvrdil, naplánované je slávnostné spustenie spojené s programom.

Oficiálne zahájenie prevádzky sa uskutoční prestrihnutím pásky v sobotu 18. mája 2019 o 11:00 hod. Pre návštevníkov bude pripravené občerstvenie aj živá hudba. Kompa bude v tento deň premávať zadarmo, aby ju mohli všetci vyskúšať.

Kapacita kompy je 6 osobných vozidiel, alebo jedno nákladné. Prevádzka bude vykonávaná v čase od 07:00 hod. do 20:00 hod., no v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok môže byť prerušená. Prevádzkovateľ totiž dbá na maximálnu bezpečnosť počas prepravy.

V blízkej dobe sa plánuje aj spustenie online webkamery, vďaka ktorej sa budú môcť vodiči presvedčiť, či je kompa v prevádzke. V súvislosti s blížiacou sa rekonštrukciou mostov na ceste I/18 a očakávanými kolónami, mnohí vodiči uvítajú túto možnosť prepravy na obchádzkovú trasu.Prečítajte si viac: