Prípad z novembra 2013 - dôkazy smerujú k vražde, mladíkoví hrozí doživotie


Foto: Prípad z novembra 2013 - dôkazy smerujú k vražde, mladíkoví hrozí doživotie

Celý rok polícia v Žiline intenzívne pracovala, zbierala a zhromažďovala dôkazy k prípadu úmrtia 47 ročného muža z Kysuckého Nového Mesta, ktorý mal hneď od počiatku nejasný priebeh. Podľa prvotných informácií mal muž 14. novembra 2013 v dopoludňajších hodinách spadnúť cez balkónové zábradlie detskej izby bytu na štvrtom poschodí  panelového domu na asfaltový chodník. Podľa ohliadajúceho lekára pri páde utrpel muž devastačné zranenia, ktorým na mieste podľahol.

Na základe prvotných informácií začal poverený príslušník PZ trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Následne bolo vykonanou pitvou zistené, že zranenia muža nezodpovedajú pádu bez zavinenia inej osoby.

Bola vykonaná súdna pitva, ktorá preukázala, že mŕtvy muž mal zranenia, ktoré nemohli vzniknúť pri dopade na rovnú tvrdú nečlenitú podložku, v danom prípade betónový chodník, na ktorom bol nájdený. Po tomto zistení bol prípad vyšetrovateľom prekvalifikovaný na zločin zabitia , ktorého sa mal dopustiť v tom čase 24 ročný syn mŕtveho muža. Podľa zistených informácií došlo v inkriminovanom čase medzi otcom a synom k hádke, ktorá mala vyústiť do fyzického napadnutia otca synom. 

Dôslednou a doslova mravenčou prácou vyšetrovateľov a kriminalistov sa podarilo počas vyšetrovania nazhromaždiť také dôkazy, ktoré nasvedčujú tomu, že v tom čase 24 ročný syn konal v úmysle otca usmrtiť. Na základe týchto skutočností vyšetrovateľka Krajského riaditeľstva PZ v Žiline podala na teraz už 25 ročného syna nebohého muža návrh na podanie obžaloby za obzvlášť závažný zločin vraždy.

Prokurátor Krajskej prokuratúry v Žiline podal dňa 19. novembra Okresnému súdu v Žiline na obvineného obžalobu pre obzvlášť závažný zločin vraždy. Obvinenému mužovi hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na dvadsať až dvadsaťpäť rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie.

zdroj: KR PZ

Prečítajte si viac: