Žilinskí rugbisti odštartovali novú sezónu s rekordnou výhrou 83:0

Galéria: 5 fotiek

Hráčom Žilina Bears rugby clubu sa vydaril vstup do novej sezóny pätnástkovej Respect ligy. V úvodnom zápase nového ročníka deklasovali v posledný septembrový deň na domácej pôde vo Vraní Rugby Union Club Piešťany vysoko 83:0 (24:0).

Najvyššie víťazstvo Žiliny v sedemročnej histórii klubu sa napriek tomu nerodilo ľahko. V prvom polčase hostia, aj zásluhou dvoch žltých kariet pre domácich, vďaka ktorým sa pomer síl na ihrisku vyrovnal, ešte odolávali. Piešťany dokonca v druhej polovici prvého polčasu neustále tlačili Medvede, no tie im vďaka disciplinovanej obrane ťažšieho roja nedovolili skórovať. V druhom dejstve sa však naplno prejavila váhová prevaha na strane Žiliny i únava na strane jej súpera a skóre rýchlo narastalo.