Dnes najčítanejšie
Policajná hliadka strieľala na vozidlo sanitky, vodič pod vplyvom alkoholu odmietal zastaviť

19 január 2020 - 17:12

VIDEO: Odbočiť z ulice Veľký diel na Vysokoškolákov je čoraz ťažšie, kolóna máva aj pol kilometra

Prihláste sa na odber Žilinak.sk na  

Intenzita dopravy na sídlisku Vlčince neustále narastá. Okrem návštevníkov obchodných domov a Klientskeho centra slúži ulica Vysokoškolákov z veľkej časti na tranzit. Mnohí vodiči z Rajeckej doliny jazdia do Žiliny cez obce Turie, Višňové a Rosina, pričom pokračujú ďalej práve po tejto ulici. Ďalšie autá jazdia cez Vlčince vtedy, keď sa upcháva ulica Košická. 

Veľká premávka na ulici Vysokoškolákov znemožňuje napojenie sa vodičom z iných ulíc. Problematické býva odbočovanie na križovatke s ulicou Matice Slovenskej pri obchodnom dome NAY. Najhoršia situácia však prevláda na križovatke s ulicou Veľký diel.

Autá smerujúce zo sídliska Solinky vytvárajú v čase dopravnej špičky kolónu dlhú aj pol kilometra. Niektorí vodiči boli zvyknutí skracovať si cestu cez areál Žilinskej univerzity. Pre narastajúci počet takýchto prípadov a ohrozovanie bezpečnosti chodcov však pristúpilo vedenie univerzity k prijatiu dopravných opatrení. Prejazd cez parkovisko je zakázaný a rampa umožní výjazd až po desiatich minútach. 

K zlepšeniu tejto situácie by mohlo prispieť vybudovanie plánovanej okružnej križovatky na Vlčincoch, prípadne aspoň odbočovacieho pruhu, ktorý by umožnil autám jazdu vpravo smerom na Rosinskú cestu.163 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Zver pri ceste
23:24
Hričovská
Jama na ceste
22:27
Nemocničná
Policajná hliadka
17:00
Oškerda
Kolóna
16:55
Strečno
Policajná hliadka
16:54
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina