Dnes najčítanejšie
DM Drogerie markt na Hlinách 6 otvorí pobočku už vo štvrtok 20. júna

23 máj 2019 - 14:34

VIDEO: Tohtoročné Staromestské slávnosti budú opäť zelenšie - pribudne kompostovateľný riad

Prihláste sa na odber Žilinak.sk na  

Staromestské slávnosti v Žiline patria k najočakávanejším udalostiam roku a postupne sa blížia - tento rok prebehnú od 30. mája do 1. júna 2019. Podujatie patrí suverénne k najnavštevovanejším v našom regióne a mesto pokračuje v tradícii pridávania ekologických riešení. Príbeh separovania na Staromestských slávnostiach sa začal už pred dvoma rokmi zriadením zelenej zóny.

Tohtoročnou novinkou bude kompostovateľný riad a takisto zberné stojany na poháre od žilinskej firmy PURE JUNK. O zelené Staromestské slávnosti v Žiline sa pričinil aj bytový projekt Zelené Vlčince - okrem finančného príspevku vytvorili jeho predstavitelia v spolupráci s agentúrou aj informačné video, ktoré sa nachádza vyššie:

„Tento rok sa chceme v separácii opäť posunúť o krok vpred. Zavádzame kompostovateľný riad a chceme recyklovať viac plastových pivových pohárov, ktoré tak nebudú končiť v komunálnom odpade. Naším riešením sú zberné stojany na poháre z dielne PURE JUNK. Za finančnú pomoc ďakujeme bytovému projektu Zelené Vlčince. Veríme, že touto aktivitou prispejeme k zelenému mestu a zeleným Staromestským slávnostiam,“ potvrdila hovorkyňa mesta Žilina Barbora Zigová. 0 zdieľaní

Dopravný servis
Nemocničná
Prekážka na ceste
18:29
Estakáda
Iné nebezpečenstvo
18:11
Estakáda
Jama na ceste
17:59
Estakáda
Práca na ceste
17:52
Predmestská
Jama na ceste
17:41
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina