03 máj 2018 - 09:34

Hazard na nehodovom úseku v Trnovom, vodiči sa najnovšie v esíčku predbiehajú

Prihláste sa na odber Žilinak.sk na  

Nebezpečný úsek cesty v mestskej časti Trnové, známy ako trnovské esíčko, má na konte približne 20 nehôd resp. škodových udalostí. Autá v tejto časti cesty III. triedy zvykli „padať“ do potoka, najmä keď bola mokrá či klzká vozovka. 

Za posledný rok sa situácia našťastie upokojila a nehody prestali pribúdať. Mnohí vodiči si začali dávať pozor a jazdia opatrnejšie. Stále sa však nájdu hazardéri, ktorí pokúšajú šťastie. 

V esíčku je vozovka na niektorých miestach široká len niečo viac ako 4 metre. Ak sa tam stretnú širšie vozidlá, musia si dať prednosť, inak by sa zrazili. Obísť sa tam však majú často problém aj osobné autá, ak idú maximálnou povolenou rýchlosťou, ktorá je 40 km/h. Viacerí si radšej pribrzdia, alebo počkajú, kým prejde protiidúce auto. 

Video, ktoré sme nedávno dostali od čitateľky, však zachytáva aroganciu a nezodpovednosť v jednom. Na ceste s plnou čiarou, zníženou rýchlosťou a úzkou cestou sa vodič bielej Škody Octavia rozhodol, že nebude strácať čas pomalou jazdou. V najužšom úseku tak predbehol auto s kamerou, ktoré situáciu zachytilo. 

Ak hľadáte vysvetlenie, prečo sa udialo v trnovskom esíčku také veľké množstvo nehôd a autá popadali do potoka, vo videu možno nájdete odpoveď.


0 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
14:45
Strečno
Jama na ceste
14:07
Lavobrezná
Policajná hliadka
12:58
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
12:57
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina