Dnes najčítanejšie
Neznámy muž napadol v Žiline vodiča autobusu MHD. Polícia prosí o pomoc pri jeho stotožnení aj o informácie

25 júl 2018 - 16:00
INZERCIA

Orava v lete láka krásnou prírodou, pamiatkami, skvelými atrakciami, ale aj službami

Foto: Orava v lete láka krásnou prírodou, pamiatkami, skvelými atrakciami, ale aj službami
Galéria: 9 fotiek
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Máloktorý región sa môže pochváliť toľkými krásami, ako práve Orava. A vychutnať si jej prírodné či kultúrne pamiatky je možné čoraz viac. Známe lyžiarske stredisko na južnom úbočí Minčola, najvyššieho kopca Oravskej Magury - SKI PARK Kubínska hoľa, napríklad prvýkrát láka návštevníkov aj v lete. 

Sedačkovými lanovkami sa môžete vyviezť až na vrchol Kubínskej hole počas celého leta, ale zároveň si návštevu hôr môžete spestriť aj množstvom oddychových či pre niektorých aj adrenalínových atrakcií. 

Na svoje si prídu skúsení turisti či cykloturisti, ktorým poslúžia novo vyznačené turistické trasy a cyklotrasy. Zároveň však teraz môžu krásy tunajšej prírody spoznávať aj celé rodiny. Stačí sa vyviezť na vrchol a vychutnať si odtiaľ výhľady nielen na blízky Dolný Kubín, ale najmä majestátne slovenské pohoria. Od Malej a Veľkej Fatry cez Veľký Choč, Oravské a Kysucké Beskydy až po vrcholy Západných Tatier a pri dobrej viditeľnosti dokonca i kopce Nízkych Tatier. 

Po novom nenáročnom náučnom chodníku s množstvom odpočinkových miest, sa následne návštevníci dostanú doprostred strediska, kde si môžu oddýchnuť pri člnkovaní na jazere, ale napríklad aj pri rybačke. Na lov miestnych pstruhov nie je potrebný rybársky lístok a ani výstroj. Všetko tu návštevníkom požičajú. 

„Tí odvážnejší si tu zas môžu vypožičať špeciálne horské terénne trojkolky, s ktorými si môžu vychutnať zjazd dole našim svahom, respektíve pripravenou trasou,“ hovorí riaditeľ strediska SKI PARK Kubínska hoľa Ľubomír Cimrák.

Na Kubínskej holi, hneď za Hotelom Green, kam sa zas oplatí zájsť po túre napríklad na obed či večeru, navyše tento rok pribudol aj lanový park Tarzania. V tom si na svoje prídu nielen deti, ale aj dospelí, ktorí si trúfnu zdolať trať zavesenú medzi stromami.

Galéria: 9 fotiek

Počas letných prázdnin, do 2. septembra, sú lanovky i atrakcie návštevníkom k dispozícii denne od 9.00 do 17.00 h. Ak by ste to náhodou nestihli, aj septembrové víkendy ešte ponúknu možnosť vychutnať si návštevu Kubínskej hole naplno. 

Viac informácií o jednotlivých atrakciách a cenách nájdu záujemcovia na internetovej stránke strediska kubinska.sk či Facebooku SKI PARK Kubínska Hoľa.

Zážitky na viac než jeden deň 

Oravský hrad, plavba na pltiach na rieke Orava pod ním, ale aj Oravská priehrada a Slanický ostrov umenia, socha Krista nad obcou Klin či Múzeum Oravskej dediny v Zuberci - Brestovej. To je len niekoľko miest, ktoré sa na Orave určite oplatí navštíviť. Aj zoznam svetového kultúrneho dedičstva pozná Oravu napríklad pre drevené artikulárne kostolíky, aké nájdete v obci Leštiny neďalekého Dolného Kubína či ďalší v Tvrdošíne.

A aj keď mnohí z nás za školských čias absolvovali na Oravu exkurzie zo škôl do Múzea Pavla Országha Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, preslávenej Hviezdoslavovej hájovne nad Oravskou Polhorou či rodného domu Martina Kukučína v Jasenovej, aj v dospelosti tieto miesta vyvolávajú nostalgické a niekedy až romantické spomienky na najslávnejšie diela našich významných umelcov.

To všetko ponúka Orava a aj preto sa tam oplatí zájsť na viac dní, ktoré tak môžete stráviť aktívnym poznávaním nielen krásnej prírody, ale aj miestnych pamiatok. A Orava nepatrí len minulosti, dnes tu nájdete aj špičkové služby a oddych, za ktorým sme kedysi museli cestovať do vychytených turistických rezortov za hranicami.

Hotel PARK **** v Dolnom Kubíne situovaný v krásnom prostredí priamo na nábreží rieky Orava pri parku a známom Kolonádovom moste v centre jedného z najvýznamnejších miest regiónu, ponúka svojim hosťom oddych spojený s dokonalým uvoľnením a výnimočnou gastronómiou. Zrelaxovať po turistike sa tu môžete v hotelovom wellness s bazénom a vírivkou a tiež unikátnom saunovom svete. Šéfkuchár hotela Vladimír Vavák vás potom pozve na zážitkové menu do hotelovej reštaurácie, ktoré poteší vaše chuťové poháriky, ale zaručene nielen tie a ak budete chcieť stráviť večer aktívne, poslúži aj hotelový bowling bar. Teraz môžete navyše využiť ponuku zvýhodnených letných pobytov v Hoteli PARK ****.


Zdroj: PR SKI PARK Kubínska hoľa


Dopravný servis
Oškerda
Policajná hliadka
20:30
Nemocničná
Práca na ceste
20:29
Na Horevaží
Policajná hliadka
19:24
Lavobrezná
Práca na ceste
19:13
Strečno
Kolóna
19:00
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia