Dnes najčítanejšie
Dnes popoludní došlo k dopravným nehodám postupne v Tepličke nad Váhom, Strečne a Varíne. Žilina stojí
COVID-19 vývoj situácie v kraji

19 júl 2018 - 10:02

32-ročný Jozef dobil dôchodcu na železničnej stanici a ukradol mu peňaženku, hrozí mu doživotie

Foto: 32-ročný Jozef dobil dôchodcu na železničnej stanici a ukradol mu peňaženku, hrozí mu doživotie
Foto: ilustračné

V podchode železničnej stanice v Žiline došlo v utorok 17. júla po polnoci k lúpežnému prepadnutiu. Lúpežník pristúpil zozadu k 74-ročnému dôchodcovi, ktorý si v tom čase kupoval kávu pri kávomate a z vrecka mu začal vyťahovať peňaženku. Dôchodca si to však všimol a začal sa brániť. Pri tom, ako chcel zlodejovi zabrániť v krádeži, ho útočník päsťami udrel do tváre.

Starší muž spadol na zem, kde ho útočník ešte viackrát udrel do rôznych častí tela a následne mu peňaženku aj s dokladmi a hotovosťou približne 40 eur odcudzil. 

Napadnutý dôchodca bol so zraneniami prevezený na ošetrenie do nemocnice. Žilinskí kriminalisti zadržali podozrivého muža len pár hodín po incidente. 

„V raných hodinách dňa 17. júla žilinskí kriminalisti zadržali 32-ročného Jozefa zo Žiliny, ktorého následne vyšetrovateľ obvinil zo zločinu lúpeže. Vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na vzatie obvineného do väzby. Obvinenému Žilinčanovi hrozí v prípade preukázania viny podľa tzv. zásady trikrát a dosť uloženie trestu odňatia slobode na doživotie,“ informovala žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová.


Dopravný servis
Hlavná, Bytčica
Policajná hliadka
06:09
Hričovská
Stacionárny radar
05:00
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
04:56
Strečno
Prekážka na ceste
04:52
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
02:27
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia