Dnes najčítanejšie
Policajti namerali v obci Kolárovice ďalšieho nezodpovedného vodiča, rýchlosť prekročil o 59 km/h

15 júl 2018 - 03:08

FOTO: Na Košickej niekto otočil semafory nabok, autá jazdia aj na červenú

Foto: FOTO: Na Košickej niekto otočil semafory nabok, autá jazdia aj na červenú
Galéria: 4 fotky

Čitatelia nás v sobotu 14. júla upozornili, že na frekventovanej svetelnej križovatke na ulici Košická boli otočené semafory. Svetelná signalizácia nachádzajúca sa v strede nad cestou, v smere od Ľavobrežnej na Martin, je veľmi zle viditeľná. Dôvodom je jej odvrátenie do strany. 

Zatiaľ nie je známe, kto a akým spôsobom semafory natočil, no vďaka tomu sa viacerým vodičom podarilo prejsť na červenú. Vodiči niektorých prichádzajúcich áut z diaľky dobre nevidia, aká farba a pre aký smer svieti. Často brzdia na poslednú chvíľu, prípadne prechádzajú aj na červenú. V podvečerných hodinách takmer došlo k niekoľkým kolíziám. 

„Nechápem, kto a prečo to urobil, ale musel to urobiť jedine zo strechy nákladného auta. Behom chvíľky sme videli dve nebezpečné situácie, kedy kamión a osobné auto prešli na červenú. Mali by to čím skôr opraviť,“ opisuje čitateľ.

Otočené semafory na svetelnej križovatke ul. Košická 14.7.2018 / 4 fotky

Z určitých uhlov navyše nie je dobre vidieť na semafory po okrajoch cesty. Preto vodiči reagujú na poslednú chvíľu alebo jazdia na červenú. Podľa našich informácií už niektorí z prechádzajúcich hlásili problém priamo na políciu. Opravu sa však pravdepodobne podarí urobiť až v pondelok.

Dovtedy by si vodiči mali dávať pri prejazde križovatkou veľký pozor.

Aktualizácia 12:30 hod.0 zdieľaní

Dopravný servis
Hričovská
Kolóna
16:15
Mojšova Lúčka
Kolóna
16:15
Strečno
Kolóna
16:15
Bytčica
Uzavretá cesta
16:12
Radoľa
Kolóna
16:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina