Dnes najčítanejšie
Vyše polovica okresov Žilinského kraja prepne od pondelka do čiernej. Zvyšok bude bordový
COVID-19 vývoj situácie v kraji

08 november 2014 - 12:48

Farský kostol je nasvietený do žltozelenej!

Dominantou Žiliny je jednoznačne Katedrála Najsvätajšej Trojice spolu s priľahlou Burianovou vežou. Práve tieto budovy dostali nové osvetlenie - v žilinských farbách. Nezištne sa o to postarala spoločnosť ELTODO SK, a.s., ktorá pre mesto Žilina sponzorsky vykonala revitalizáciu architektonického osvetlenia.

Koľko to všetko stálo?

Suma za osvetlenie spolu 32 novými svietidlami je 16 950€. Spoločnosť ELTODO SK, a.s. tieto náklady zniesla v plnej výške. Farský kostol je nasvietený 16 novými svietidlami, Burianova veža 14 svietidlami a na súsošie sv. Cyrila a Metoda svietia 2 svietidlá. Pre mesto Žilina je podstatné aj to, že tieto nové svietidlá výrazne znížia spotrebu elektrickej energie v porovnaní s pôvodnými. Hlavná dominanta nášho mesta a najznámejší žilinský symbol odteraz svieti v mestských farbách – strechy sú osvetlené nazeleno a múry nažlto.

„Veľmi si vážim takýto sponzorský dar, pretože krásu žilinskej katedrály a balustrády neobdivujeme len my Žilinčania, ale aj návštevníci nášho mesta. Naša dominanta je nasvietená v charakteristických farbách Žiliny, takže zelené a žlté svetlo dotvára romantický charakter centra mesta Žilina. Ako primátor úprimne ďakujem spoločnosti ELTODO SK, a.s., ktorá týmto spôsobom obdarila Žilinu, spoločnosti Philips Slovakia, s. r. o., ktorá poskytla zľavu na svietidlá a spoločnosti Siemens s.r.o., ktorá zabezpečila potrebné práce,“ poďakoval primátor mesta Žilina Igor Choma.

Súčasné vedenie mesta má v pláne na budúci rok rozšíriť osvetlenie aj na Mestské divadlo v Žiline, ktoré si tiež zaslúži pozornosť.


Dopravný servis
Na Horevaží
Dopravná nehoda
12:13
Lavobrezná
Kolóna
12:13
Košická
Policajná hliadka
12:10
Košická
Jama na ceste
12:07
Na Horevaží
Dopravná nehoda
11:59
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia