Dnes najčítanejšie
24-ročný Lukáš Mackovčák z Čadce je už dva dni nezvestný, polícia po ňom pátra

12 júl 2018 - 14:33

Všeobecná zdravotná poisťovňa dala predbežný súhlas na zazmluvnenie magnetickej rezonancie v Čadci

Foto: Všeobecná zdravotná poisťovňa dala predbežný súhlas na zazmluvnenie magnetickej rezonancie v Čadci
Foto: ilustračné - kysuckanemocnica.sk

Pred dvoma dňami sme vás informovali o petícii, ktorú spustilo vedenie Kysuckej nemocnice s poliklinikou v Čadci vo veci predbežného súhlasu so zazmluvnením magnetickej rezonancie. Bez tohto súhlasu, ktorý musí vydať najväčšia poisťovňa na Slovensku, nebolo možné obstarať prístroj. A to aj napriek tomu, že nemocnica má na jeho nákup prostriedky aj priestory.

O predbežný súhlas žiadali vedúci predstavitelia KNsP Čadca, na čele s riaditeľom Martinom Šenfeldom, niekoľko rokov bez úspechu. Pacienti tak často museli, a stále musia, cestovať na vyšetrenia do okolitých nemocníc, napríklad v Žiline alebo Dolnom Kubíne. Ročne pritom potrebuje vyšetrenie týmto prístrojom približne 3900 pacientov KNsP Čadca. V prípade apelovala na poslancov Národnej rady Slovenskej republiky aj predsedníčka žilinskej župy Erika Jurinová.

„Máme obavy, aby do rozhodnutia o zazmluvnení magnetickej rezonancie (MR) nezasahovala politika. Hneď po nástupe do funkcie sme absolvovali rokovania na tému obstarania a zazmluvnenia MR a zdalo sa, že je to na dobrej ceste. Nevidíme iný dôvod, prečo by VšZP odmietala zazmluvniť MR pre Kysuckú nemocnicu. Na prevádzkovanie magnetickej rezonancie je všetko pripravené,“ uviedla Jurinová.

Dnes informovala štátna poisťovňa o tom, že jej predstavenstvo schválilo pre nemocnicu na Kysuciach predbežný súhlas. A to aj napriek tomu, že prostredníctvom hovorkyne uviedli predstavitelia Všeobecnej zdravotnej poisťovne, že kapacita okolitých nemocníc je postačujúca. Rokovania s nemocnicou pokračovali, ich výsledkom je dnešné kladné stanovisko. Pacienti na Kysuciach by sa tak v blízkej dobe mali dočkať novej magnetickej rezonancie.

„Po viacerých kolách rokovaní dnes Predstavenstvo VšZP schválilo pre Kysuckú nemocnicu s poliklinikou Čadca vydanie predbežného súhlasu k rozšíreniu zmluvného vzťahu o výkony v odbore MR (magnetická rezonancia). Zjednodušene povedané, VšZP písomne deklarovala súhlas so vznikom MR pracoviska v nemocnici v Čadci a jeho následné financovanie z verejného zdravotného poistenia. Ďalšie aktivity, ktoré súvisia s obstaraním MR prístroja a jeho uvedenia do prevádzky, nie sú v kompetencii zdravotnej poisťovne,“ potvrdila Viktória Vasilenková, hovorkyňa Všeobecnej zdravotnej poisťovne.0 zdieľaní

Dopravný servis
Varín
Prekážka na ceste
19:42
Košická
Prekážka na ceste
19:41
Strečno
Práca na ceste
19:27
Strečno
Prekážka na ceste
19:23
Strečno
Dopravná nehoda
19:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina