Dnes najčítanejšie
24-ročný Lukáš Mackovčák z Čadce je už dva dni nezvestný, polícia po ňom pátra

10 júl 2018 - 15:14

Žilina Warriors zabojujú v nedeľu o titul proti Trnave, v SlovakBowl sú už tretíkrát v rade

Foto: Žilina Warriors zabojujú v nedeľu o titul proti Trnave, v SlovakBowl sú už tretíkrát v rade
Foto: Žilina Warriors

Americkí futbalisti Žilina Warriors sa už tretíkrát prebojovali do SlovakBowl, teda finále celej ligy amerického futbalu na Slovensku. Po náročnej sezóne ich čaká vyvrcholenie, v ceste za titulom im stoja trnavskí Bulldogs. Tí ich síce pred dvoma rokmi pri premiérovej účasti vo finále zdolali výrazným rozdielom, dnes je však všetko inak a Warriors majú s Trnavou vyrovnanú tohtosezónnu bilanciu.

Akutálny ročník bol z hľadiska nielen fyzickej prípravy najnáročnejší, keďže za rovnaké časové obdobie odohrali tímy až osem zápasov v základnej časti. V minulosti ich bolo šesť, vďaka zmene museli Warriors odohrať v posledných šiestich týždňoch päť zápasov, vrátane semifinále. Výhra v ňom nad Cassovia Steelers z Košíc ich posunula opäť do finále. Priebeh sezóny nebol vôbec jednoznačný, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

„Až do posledného zápasu bola tabuľka stále otvorená a na prvom mieste mohli skončiť 3 tímy a nakoniec rozhodovalo skóre zo vzájomných zápasov. Aj samotné semifinále bolo náročnejšie ako tie predošlé. Výsledok je jedna strana mince ale druhá strana je príprava a samotné sústredenie sa počas zápasu. Predošlé zápasy nás naučili, že je potrebné byť v strehu celý čas a nepoľaviť. Jediná chyba dokáže otočiť celý zápas,“ potvrdzuje Martin Bíleš, asistent trénera Žilina Warriors.

Zo Žiliny vyráža podporiť Warriors do Trnavy fanúšikovský autobus

Finále sa odohra v nedeľu 15. júla 2018 na atletickom štadióne v Trnave, takže výhodu domáceho prostredia bude mať súper. To ale nemusí znamenať nič, keďže zo Žiliny sa chystajú podporiť bojovníkov desiatky priaznivcov. Tí sa im pokúsia vytvoriť domáce prostredie.

„Finále je rozdielny zápas od všetkých ostatných a domáce prostredie je vďaka fanúšikom vždy veľkou výhodou. Veríme však, že naši fanúšikovia nás prídu povzbudiť v dostatočnom počte a urobia dostatočne veľký hluk ako predvádzajú aj na našich domácich zápasoch a poženú nás v pred. Nie nadarmo sa hovorí, že fanúšikovia sú dvanástym hráčom,“ opisuje Bíleš.

Medzi fanúšikov, ktorí poženú Warriors za výhrou v SlovakBowle, môžete patriť aj vy. Tím pripravil autobus, ktorý by mal byť už naplnený, o dostupnosti miest sa môžete informovať na https://www.facebook.com/zilinawarriors/. Vyraziť podporiť Žilina Warriors však môžete aj vlastným automobilom. Zápas začína o 14:00, od 13:30 je pripravený predzápasový program.

„Pre tých čo chcú isť autami odporúčame zo Žiliny vyraziť najneskôr o dvanástej. Cesta trvá približne hodinu a pol plus rezerva na zaparkovanie a presun na štadión. V okolí štadióna je nedostatok parkovacích miest, ale je možnosť využiť verejné parkovanie blízkych obchodných domov, ktoré sa nachádzajú približne 10 minút chôdze od štadióna,“ uzatvára asistent trénera.0 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Prekážka na ceste
21:45
Kragujevská
Prekážka na ceste
21:42
Varín
Prekážka na ceste
19:42
Košická
Prekážka na ceste
19:41
Strečno
Práca na ceste
19:27
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina