Dnes najčítanejšie
24-ročný Lukáš Mackovčák z Čadce je už dva dni nezvestný, polícia po ňom pátra

10 júl 2018 - 09:35

Dobitého psíka ošetril veterinár, liečbu je možné finančne podporiť na účet občianskeho združenia

Foto: Dobitého psíka ošetril veterinár, liečbu je možné finančne podporiť na účet občianskeho združenia

V nedeľu 8. júla sme informovali o prípade psíka, ktorého v obci Dlhé Pole dobil majiteľ lopatou. Psíka zachránil okoloidúci mladík, ten si celý incident všimol a hneď zalarmoval políciu aj starostku obce. Zranený psík skončil napokon v rukách veterinára, ktorý ho ošetril, zašil mu rany a nasadil liečbu. 

Ako uvádza stránka obce Dlhé Pole na sociálnej sieti, psík sa už prebral po ošetrení, pri ktorom mu veterinár zošil všetky rany a urobil RTG snímky. Momentálne sa musí čakať, kým mu neodpuchne hlava a nosová časť, aby sa mohlo pokračovať v ďalšej liečbe. Veterinár mal po vykonanom ošetrení zaslať správu z vyšetrenia polícii, ktorá sa dnes k prípadu vyjadrila.

„V nedeľu sme na linke 158 prijali oznámenie o podozrení z týrania psa v obci Dlhé Pole. Na miesto bola okamžite vyslaná policajná hliadka. Po prvotnom preverení oznámenia bolo zistené, že pes za doposiaľ presne nezistených okolností utrpel zranenia. V súvislosti s touto udalosťou prebieha vyšetrovanie vo veci trestného činu týrania zvierat. Na prípade intenzívne pracujeme a v súčasnej dobe vykonávame všetky potrebné úkony a opatrenia za účelom objasnenia skutku,“ informoval žilinský policajný hovorca Radko Moravčík.

Predmetom policajného vyšetrovania je aj rozsah a mechanizmus zranení, ktoré pes utrpel. Preto polícia na prípade intenzívne pracuje.

Ľudia sa o psíka zaujímajú a mnohí sú ochotní podporiť jeho liečbu a celkovú starostlivosť finančne. To je možné urobiť v prospech občianskeho združenia OZ U Psej matere-ranč Korňa, na číslo účtu: SK0509000000000314092024.


0 zdieľaní

Dopravný servis
Varín
Prekážka na ceste
19:42
Košická
Prekážka na ceste
19:41
Strečno
Práca na ceste
19:27
Strečno
Prekážka na ceste
19:23
Strečno
Dopravná nehoda
19:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina