Dnes najčítanejšie
VIDEO: Viacero firiem zo stavby diaľnice D1 pri Žiline nebolo vyplatených, sumy sa pohybujú v státisícoch eur

02 júl 2018 - 09:54

Matke zabudnutého dieťaťa v aute v Trstennej hrozí dva až päť rokov väzenia

Foto: Matke zabudnutého dieťaťa v aute v Trstennej hrozí dva až päť rokov väzenia
Foto: ilustračné
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Dňa 11.6.2018 došlo k tragédii v blízkosti areálu nemocnice v Trstenej, pri ktorej 30-ročná matka zabudla svoje dieťa v aute, následkom čoho došlo k jeho prehriatiu a úmrtiu. Okrem psychického trestu, ktorý si mladá žena ponesie do konca života, jej teraz hrozí aj väzenie v dĺžke trvania dvoch až piatich rokov.

Matka podala sťažnosť proti vznesenému obvineniu, v minulosti skončil najznámejší prípad na Slovensku dvojročným podmieneným trestom pre Jozefa z Nitry. Len niečo vyše mesiaca po vynesení rozsudku našli otca mŕtveho v lese v športovom oblečení, pravdepodobne dostal infarkt pri behaní. O treste pre matku z Oravy rozhodne sud.

„Okresný prokurátor v Námestove na základe sťažnosti obvinenej preskúmal uznesenie vyšetrovateľa o vznesení obvinenia a konanie, ktoré jeho vydaniu predchádzalo. Sťažnosť obvinenej ako nedôvodnú zamietol. Vyšetrovanie v tejto veci pokračuje a po jeho skončení rozhodne prokurátor podľa Trestného poriadku. V prípade uznania viny hrozí obvinenej trest odňatia slobody na 2 až 5 rokov,“ uviedol prokurátor a hovorca Krajskej prokuratúry Žilina Milan Cisarik.Dopravný servis
Lavobrezná
Práca na ceste
01:10
Nemocničná
Prekážka na ceste
23:59
Strečno
Jama na ceste
23:13
Hričovská
Prekážka na ceste
22:57
Kragujevská
Iné nebezpečenstvo
22:53
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia