Dnes najčítanejšie
Žilinský samosprávny kraj skvalitňuje rokmi zanedbávanú sociálnu oblasť, pomoc dostalo už viac ako 46 rodín

27 jún 2018 - 16:05

Študenti aj absolventi rôznych škôl prišli do žilinskej nemocnice rozdávať objatia

Foto: Študenti aj absolventi rôznych škôl prišli do žilinskej nemocnice rozdávať objatia
Foto: TS Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Aj v žilinskej nemocnici oslávili Deň objatí na Slovensku. Pacientov a zamestnancov potešilo 17 žiakov, študentov a absolventov škôl zo Žiliny a Kysuckého Nového Mesta. Objatia priniesli na oddelenie onkológie, liečebňu dlhodobo chorých i detskú polikliniku.

„Reakcie boli nesmierne pozitívne, v očiach pacientov boli slzy a dojatie, takže aj keď sa to nezdá, jednoduché objatie dokáže človeku priniesť energiu, zlepšiť náladu či takpovediac dobiť baterky. Preto som rád, že študenti takýmto spôsobom potešili nielen našich pacientov, ale tiež zdravotníkov, ktorí energiu potrebujú rovnako,“ uviedol generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou Žilina Igor Stalmašek.

Podľa dobrovoľníkov, ktorí sa rozhodli navštíviť práve žilinskú nemocnicu, bola voľba jednoznačná. „V nemocnici je najviac takých ľudí, ktorí to potrebujú. Prišlo nám pekné a správne podporiť ľudí, ktorí práve prežívajú ťažšie obdobie a videli sme, že to malo zmysel. Ľudom to pomohlo a boli radi,“ doplnil študent 1. ročníka nadstavbovej časti Strednej odbornej školy podnikania, Sasinkova 45 v Žiline Tomáš Kecsö.

Dobrovoľníci sú žiakmi, študentmi a absolventmi žilinských škôl - Základnej školy Námestie mladosti 1, Cirkevnej základnej školy Romualda Zaymusa, Gymnázia Kráľovnej pokoja, Gymnázia Varšavská, SOŠ podnikania Sasinkova 45 a SOŠ strojníckej v Kysuckom Novom Meste.
Zdroj: TS Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline


Dopravný servis
Terchová
Kolóna
18:25
Kotešová
Iné nebezpečenstvo
18:07
Strečno
Jama na ceste
17:59
Estakáda
Iné nebezpečenstvo
17:58
Strečno
Práca na ceste
17:57
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina