Dnes najčítanejšie
Najväčší poskytovateľ záchrannej zdravotnej služby Falck neplánuje zostať na Slovensku

27 jún 2018 - 11:19

Štefánik a Benková dvojnásobní majstri Slovenska v plávaní, celkovo získal Nereus Žilina 8 titulov

Letná plavecká sezóna sa zavŕšila Majstrovstvami Slovenskej republiky OPEN, čo znamená, že pretekov sa zúčastnili aj zahraničný plavci a domáci od 12 rokov. Preteky sa konali na bratislavských Pasienkoch, posledný víkend pred prázdninami.
Náš klub reprezentovalo 12 plavcov v 73 individuálnych štartoch a dvoch štafetách.

Podľa očakávania najviac medailí získal Vladimír Štefánik, ktorý momentálne študuje a trénuje na Floride v USA. Majstrovské tituly si vyplával na 50m a 100m voľný spôsob. Na 50m a 100m motýlik skončil druhý.

Tak isto dva tituly získala Laura Benková v disciplínach 200m a 400m voľný spôsob. Strieborné medaile si prevzala za 100m a 800m voľný spôsob. Posledný titul pre žilinské farby vyplávala na 100m znak Emma Marušáková. V ostatných znakárskych disciplínach skončila druhá (50m znak) a tretia (200m znak).

V štafetách sa tiež opäť darilo a kvarteto Jakub Gordík, Urban Porubec, Juraj Topoľský, Vladimír Štefánik zvíťazili na 4x100m voľný spôsob. V tej istej disciplíne, ale mix (2 ženy, 2 muži v ľubovoľnom poradí), taktiež sa Jakub Gordík, Emma Marušáková, Laura Benková, Vladimír Štefánik postavili na stupienok najvyšší.

Vzhľadom nato, že majstrovstvá boli medzinárodné a vyhlasovanie sa konalo pre každú disciplínu dvakrát, niektoré medaile sa zdvojnásobili. Spolu plavci vyplávali 10 zlatých medailí, 8 strieborných a 4 bronzové a prekonali 6 klubových rekordov (3x Benková, po 1x Štefánik, Marušáková a 1x mix štafeta).

K výsledkom všetkým gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu.