Dnes najčítanejšie
Vyše štvrtina pozitívnych PCR testov za včera je zo Žilinského kraja, opäť prevládajú nezaočkovaní
COVID-19 vývoj situácie v kraji

22 jún 2018 - 14:56

Protesty Za slušné Slovensko dnes pokračujú v niekoľkých mestách, Žilina medzi nimi nie je

Foto: Protesty Za slušné Slovensko dnes pokračujú v niekoľkých mestách, Žilina medzi nimi nie je
Foto: ilustračné

Včera uplynuli štyri mesiace od vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, pričom do dnešného dňa nie je známy jeho vrah ani objednávateľ tejto vraždy. Dnes zároveň uplynuli tri mesiace od vymenovania vlády Petra Pellegriniho. Pri týchto príležitostiach budú v niektorých mestách pokračovať pochody Za slušné Slovensko.

„Nominácia ministerky Sakovej a následná zmena policajného prezidenta za človeka, ktorý bol blízkym spolupracovníkom Roberta Kaliňáka nie je snahou o obnovenie dôvery ľudí v štátnu moc. Každý deň na povrch vyplávajú nové kauzy, sme svedkami podnikateľského talentu mnohých politikov, ktorí extrémne lacno nakupujú a draho predávajú. Dozvedeli sme sa o tom, ako sa vo veľkom skartovalo na ministertve vnútra,“ uviedli organizátori.

V Žiline prebehlo zatiaľ päť pochodov Za slušné Slovensko, všetky s vysokou účasťou. Dnes sa však pochod neplánuje, oficiálne sa sústredí do troch najväčších miest, rovnomerne rozdelených po krajine. Stredoslovenský kraj bude protestovať v Banskej Bystrici, okrem nej je pochod tradične v Bratislave a v Košiciach.

Na námestí SNP v Bratislave okrem iných vystúpia Xénia Makarová, Martin Huba, Petra Polnišová, zástupcovia farmárov, občianskych iniciatív, Marián Leško, hudobná skupina Sendreiovci a ďalší. Okrem troch oficiálnych miest sa k protestu pridajú aj v Leviciach.Dopravný servis
Košická
Prekážka na ceste
04:42
Strečno
Jama na ceste
00:28
Estakáda
Jama na ceste
22:37
Hričovská
Jama na ceste
22:24
Cesta I/64
Policajná hliadka
20:52
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia