Dnes najčítanejšie
Autá stojace v rozsiahlej kolóne v smere na Terchovú vytvorili žiarivú svetelnú reťaz

03 november 2014 - 11:20

Najväčší nález vojnovej munície v Žilinskom kraji

Doposiaľ najväčší nález vojnovej munície v Žilinskom kraji zaznamenala polícia v piatok 31.10.2014. Občan z Liptova pri prechádzke lesom našiel jeden kus starej munície. Nález okamžite oznámil na linke 158. Na miesto bol ihneď vyslaný policajný pyrotechnik. Ten po príchode na miesto zistil, že ide o delostreleckú muníciu kalibru 82 mm pochádzajúcu z čias 2. svetovej vojny. Pomocou detektoru kovov policajný pyrotechnik prehľadal aj okolie nálezu.

Pri prehliadke našiel ďalších 65 kusov delostreleckých striel a delostreleckých zapaľovačov. Všetka nájdená munícia bola plne funkčná. Pyrotechnik muníciu zaistil k dodatočnej likvidácii.

Polícia upozorňuje občanov a amatérskych archeológov na nebezpečenstvo hroziace pri neodbornej manipulácii s nájdenou muníciou. Napriek veku je takáto munícia zvyčajne plne funkčná a pri laickej manipulácii dochádza častokrát k smrteľných následkov, v lepšom prípade k ťažkým zraneniam osoby.

Polícia tiež upozorňuje, že samotné vyhľadávanie ako aj prechovávanie nájdenej munície nie je dovolené. Povinnosťou občanov je nález munície bezodkladne ohlásiť na linke 158 a miesto označiť, s muníciou nijakým spôsobom nemanipulovať. Jediný, kto môže s takouto muníciou manipulovať je policajný pyrotechnik.


Dopravný servis
Oškerda
Práca na ceste
19:44
Košická
Kolóna
19:40
Varín
Kolóna
19:39
Oškerda
Kolóna
19:39
Strečno
Kolóna
19:38
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina