Aj vďaka expresnému gólu z 18. sekundy získali Šošoni tri body.

Žilina mala nástup do zápasu ako hrom. Kým sa mnohí diváci stihli vôbec usadiť, Jelič nacentroval loptu za nepozornú obranu hostí a Káčer prestrelil Boroša v bráne hostí. Prešlo ešte len 18 sekúnd a bolo 1:0! Šošoni hrali od začiatku aktívne dopredu a ich bleskový prechod do útoku robil Bystričanom veľké problémy. Na svetelnej tabuli ukazovalo siedmu minútu, keď Jelič strelil gól už na 2:0. Do polčasu mali domáci ešte množstvo šancí, ale tretí gól slabo hrajúcej Banskej Bystrici sa im streliť nepodarilo.

Po zmene strán sa v sľubných šanciach ocitli Jelič a neskôr aj Čmelík, opäť bez gólového efektu.Veľkú šancu pred Volešákovou bránou mal aj hosťujúci Polievka ale domáci brankár sa zaskvel bravúrnymi zákrokmi. Tempo hry postupne upadlo, chýbali väčšie šance a tak sa do konca zápasu sa na skóre už nič nezmenilo. Výhru Žiliny 2:0 sledovalo v komornej atmosfére 1597 divákov. Žilina sa aj po 16. kole drží v tesnom jednobodovom závese za vedúcim Trenčínom.