Dnes najčítanejšie
VIDEO: Žilinská župa spustila vlastný systém objednávania na očkovanie, kde lekár určí vakcínu
COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

01 november 2014 - 12:54

Kam pôjde pol miliónová dotácia pre FNsP Žilina?

Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) Žilina oznámila, na aký účel využije dotáciu 500.000 eur. Tú získala od vlády počas výjazdového rokovania. Peniaze budú využité na rekonštrukciu nosnej časti nemocnice s najväčším počtom lôžkových oddelení. O využití dotácie informoval Štefan Volák, riaditeľ FNsP v Žiline, na tlačovej konferencii na pôde žilinskej radnice.

„Je to monoblok, v ktorom sa mesačne lieči viac ako 500 pacientov. Sú tam dôležité lôžkové oddelenia – interné oddelenie, novorodenecké, gynekologicko-pôrodnícke, neurologické. Je to budova staršia ako 40 rokov a naozaj potrebuje zmeny,“ uviedol Volák.

Zmeny by mali čakať aj vjazd do nemocnice

Primátor Žiliny sa vyjadril aj k vjazdu do nemocnice, ktorý už nevyhovuje požiadavkám pacientov a spomenul dva ciele spoluprácue na úrovni mesta so štátom: „Jednou je dotácia, druhou spolupráca medzi mestom a ministerstvom zdravotníctva, teda nemocnicou pri príprave nového vjazdu. Nakoľko ten dnešný je už nevyhovujúci a bude sa žiadať v krátkom čase začať prípravu úplne nového.

Chceme urobiť napojenie na komunikáciu mesta kruhovým objazdom. Úplne novým vchodom, ktorý pôjde len po pozemkoch vo vlastníctve štátu alebo nemocnice a mesta. Tak, aby sme nekrižovali žiadny súkromný pozemok. To je dôležité, aby v budúcnosti nevznikli problémy,“ skonštatoval žilinský primátor.

Nemocnica nebola v minulosti stavaná ako koncová

Riaditeľ žilinskej FNsP na margo nového vjazdu podotkol, že nemocnica nebola v minulosti koncovou. „Dnes sa ukazuje, že parkovacie miesta, čas vjazdu, výjazdu, samostatný pruh pre záchranné vozidlá, heliport, si vyžadujú nový prístup, aby nemocnica mohla túto funkciu dokonale plniť,“ uzatvoril Volák.
0 reakcií


Dopravný servis
Strečno
Policajná hliadka
16:09
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
15:53
Rudinka
Policajná hliadka
15:07
Vranie
Prekážka na ceste
14:58
Strečno
Policajná hliadka
14:58
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia