Dnes najčítanejšie
Stromy z ulice 1. mája, ktoré mali byť zrezané, presadili občianski aktivisti do parku na Frambore

30 máj 2018 - 15:41

Na Veľkej okružnej provizórne zaasfaltovali chodník, v jeseni sa bude meniť po celej šírke

Viacerí čitatelia nás v posledných dňoch upozornili na chodník v Žiline, ktorý na ulici Veľká okružná po rekonštrukcii provizórne zaasfaltovali. Miesta po výkopových prácach z dôvodu rekonštrukcie verejného osvetlenia zahladili tak, že chodník pôsobí nereprezentatívne a chaoticky. Podobných miest v sa v Žiline nachádza niekoľko, postupne však v dôsledku rozsiahlej rekonštrukcie, našťastie, ubúdajú.

Na tento, nielen vizuálny, problém upozornil aj poslanec Martin Kapitulík, ktorý zároveň kandiduje na post primátora: „Žiaľ, aj takto to dnes vyzerá v Žiline. Dokedy budeme pred svetom vyzerať ako šašovia? Je to hanba! Prístup mesta k nášmu verejnému priestoru sa musí zmeniť!“. Zároveň dodal, že podľa neho by mal mať staviteľ povinnosť jednotne vyasfaltovať chodník po celej šírke 

Z vyjadrenia mesta vyplýva, že tomu tak bude v najbližších mesiacoch. Súčasný stav je dočasné riešenie tak, aby mohol byť chodník vôbec schodný. Na danej ulici sa plánuje obnova chodníkov po celej ich šírke.

Chodník bude v takomto stave len niekoľko mesiacov

„Predmetný chodník ešte nie je prevzatý do správy správcom miestnych komunikácii. Na Veľkej okružnej sa tiež rekonštruovalo verejné osvetlenie, kde bolo treba vymeniť aj kabeláž k novým stožiarom. Keďže ide o blízke centrum mesta, nemohli sme nezanechať chodník neschodný, aby ľudia v tomto smere nepocítili ujmu na dostupnosti do mesta. Preto sa provizórne zaasfaltoval,“ uviedla hovorkyňa mesta Žilina Barbora Zigová.

Mesto v tomto prípade muselo v danom úseku rekonštruovať osvetlenie, keďže sa riadi plánom. Zároveň by mala byť v danej lokalite realizovaná aj obnova chodníkov, v rámci ktorej bude po celej šírke vybudovaná súvislá vrstva asfaltu. Chodník v súčasnom stave tak bude na mieste len niekoľko mesiacov.

„Rovnako sme na tomto úseku nemohli počkať s rekonštrukciou osvetlenia na jeseň, lebo postupujeme po etapách v zmysle plánu. Na jeseň plánujeme rekonštruovať chodníky aj v tejto časti mesta, takže aj tento úsek je zahrnutý do investičného plánu, bude sa teda po celej šírke chodníka meniť asfalt,“ uzavrela Zigová.
69 reakcií


Dopravný servis
Hlavná, Bytčica
Kolóna
13:28
Hlavná, Bytčica
Práca na ceste
13:27
Na Horevaží
Kolóna
13:27
Na Horevaží
Práca na ceste
13:27
Kragujevská
Stacionárny radar
13:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia