Dnes najčítanejšie
Krajská knižnica v Žiline bude od 27. januára opäť otvorená, vstup umožní len na základe výnimiek

27 máj 2018 - 08:00

Žilinský kraj v júni ovládne nový festival klasickej hudby Pro musica nostra - 17. až 24. júna 2018

Nový medzinárodný hudobný festival Pro musica nostra, ktorý sa uskutoční 17. – 24. 6. 2018 v Žilinskom kraji, vznikol z myšlienky založiť dlhodobú tradíciu podujatia zameraného na prezentáciu klasickej hudby na špičkovej interpretačnej úrovni.

Hudobné centrum v Bratislave a občianske združenie Naša kultúra / Cultura nostra organizujú festival v spolupráci s vybranými mestami a obcami z regiónu Žilinského samosprávneho kraja. Gbeľany, Kotešová, Orlové, Čadca, Rajec, Trnové, Budatín a Bytča sa v júni premenia na miesta plné nezabudnuteľnej hudby.

V priestoroch najkrajších historických pamiatok vystúpia poprední slovenskí a českí umelci - Slovenský komorný orchester & Dalibor Karvay (husle), Muchovo kvarteto & Filip Jaro (kontrabas), sopranistka Rea Slawiski a vynikajúci gitarista Martin Krajčo.

Pod taktovkou slovenského dirigenta (pôsobiaceho v Brne) Ondreja Olosa sa predstaví Štátny komorný orchester Žilina so sólistami – speváčkou Patríciou Janečkovou, víťazkou česko-slovenskej televíznej šou Talentmania, sólistom opery SND Gustávom Beláčkom a kontrabasistom Jánom Prievozníkom, ktorý pôsobí v Symfonickom orchestri Slovenského rozhlasu.

Na festivale sa predstaví aj domáci ŠKO Žilina.

Českí interpreti budú na festivale zastúpení sólistkou Štátnej opery Praha a Národného divadla v Prahe - Janou Sýkorovou a vynikajúcimi inštrumentalistami – talentovaným organistom Pavlom Svobodom i svetoznámou prvou harfistkou Českej filharmónie Janou Bouškovou, ktorá sa na pódiu predstaví v spolupráci s charizmatickým violončelistom Jiřím Bártom.

Okrem nich budú mať návštevníci jedinečnú príležitosť vypočuť si pod vedením Davida Ebena súbor Schola Gregoriana Pragensis, ktorý sa radí medzi popredných svetových interpretov stredovekej duchovnej hudby a Brno Baroque Trio, trojčlenný súbor interpretujúci tvorbu barokových skladateľov.


Viac informácií o festivale nájdete na stránke Hudobného centra www.hc.sk alebo na Facebooku.

 


 

Miesto: -
Dátum: 17.06.2018 - 13:00    24.06.2018 - 15:00


6 reakcií


Dopravný servis
Strečno
Policajná hliadka
14:45
Oškerda
Kolóna
14:41
Rudinka
Kolóna
14:38
Estakáda
Jama na ceste
14:26
Hričovská
Jama na ceste
14:25
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia