Dnes najčítanejšie
O staré žilinské trolejbusy a autobusy nie je záujem, poputujú na ekologickú likvidáciu

21 máj 2018 - 10:38

V Žiline pokračuje rekonštrukcia a výstavba chodníkov, tento rok stáli zatiaľ 760-tisíc eur

Foto: V Žiline pokračuje rekonštrukcia a výstavba chodníkov, tento rok stáli zatiaľ 760-tisíc eur
Foto: TS Mesto Žilina

Žilina" onclick="ga('send', 'event', 'tagy', 'prispevky');">Mesto Žilina aj v tomto roku pokračuje v opravách chodníkov na sídliskách a v mestských častiach. S príchodom jari sa začalo s rekonštrukciami na sídlisku Vlčince. Kompletnou obnovou prešli chodníky na uliciach Martinská, Fatranská, Tatranská, Karpatská, Trnavská, Kubínska, Popradská a Černovská. Rekonštrukčné práce nadviazali na minuloročné opravy chodníkov v tejto časti mesta, ktoré radnica spustila vlani v lete. Do obnovy chodníkov na sídlisku Vlčince mesto investovalo približne 334 tisíc eur.

V týchto dňoch prebieha rekonštrukcia chodníka na Bôriku na ulici Alexandra Rudnaya, kde sa vysádzajú aj nové stromy. Práce momentálne prebiehajú aj v časti Malá Praha, kde sa upravujú chodníky na uliciach Ambra Pietra a Kollárovej. Dokončiť by sa mali do konca júna. V najbližšom období sa začne s opravami v zvyšných uliciach v časti Malá Praha a Staré mesto.

Zdroj: Mesto Žilina

„Chcel by som poprosiť Žilinčanov o trpezlivosť a rešpektovanie dočasných dopravných obmedzení, ktoré sa môžu vyskytnúť v súvislosti so stavebnými prácami. Výsledkom však budú nové chodníky, ktoré opäť zvýšia kvalitu života v našom meste,“ povedal žilinský primátor Igor Choma.

Úplne nové chodníky pribudnú v Bánovej, na Kvačalovej ulici a rovnako sa aktuálne budujú prvé úseky chodníka v Budatíne, ktorý je súčasťou navrhovaného budúceho chodníka spájajúceho Budatín so Zádubním. Mesto vychádza v ústrety i chodcom na Solinkách, tu vybuduje chodník na Obvodovej ulici.

Samospráva začala s rozsiahlou rekonštrukciou chodníkov v roku 2016. Postupne si úpravou prešli chodníky na Hlinách, Solinkách, Hájiku a časť chodníkov na sídlisku Vlčince. Na opravy zatiaľ minulo mesto približne 760 tisíc eur.

26 zdieľaní
Zdroj: TS Mesto Žilina

Dopravný servis
Kragujevská
Stacionárny radar
13:44
Strečno
Práca na ceste
13:14
Rajecké Teplice
Práca na ceste
12:53
Strečno
Jama na ceste
12:37
Strečno
Policajná hliadka
12:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia