Dnes najčítanejšie
Bohumil pokosí ručne každé ráno jednu nebezpečnú križovatku v Žiline

28 október 2014 - 13:58

Mladíka, ktorý okradol invalidného dôchodcu vo Vrútkach, obvinila polícia z lúpeže

Prípad sa stal ešte v auguste, no v uplynulých dňoch policajti obvinili 21-ročného Jána z Vrútok. Ten prepadol a okradol invalidného dôchodcu vo Vrútkach o takmer 4-tisíc eur. Lúpež sa stala na Železničnej ulici vo Vrútkach. Pomerne presný popis udalosti uviedla krajská policajná hovorkyňa.

Mladík, podľa nej, zozadu pribehol ku kráčajúcemu dôchodcovi, ktorý pri chôdzi používal francúzske barly. „Na dôchodcu zaútočil tak, že ho rukou udrel do oblasti chrbta. Následkom úderu dôchodca spadol na trávu. Útočník potom napadnutému mužovi z predného vrecka nohavíc vybral peňaženku, z ktorej vytiahol 3700 eur a doklad o nevyplatenej výhre v herni vo Vrútkach v hodnote 200 eur. Peňaženku následne odhodil a z miesta ušiel. Invalidnému dôchodcovi spôsobil celkovú škodu 3900 eur. Zranenia, vyžadujúce si lekárske ošetrenie, napadnutý muž neutrpel,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa.

Na základe obvinenia podal vyšetrovateľ podnet na návrh na vzatie obvineného Jána do väzby. Súd tento návrh akceptoval a v prípade preukázania viny hrozí Jánovi trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.0 reakcií


Dopravný servis
Strečno
Kolóna
12:58
Strečno
Kolóna
12:37
Rajecké Teplice
Práca na ceste
12:29
Strečno
Kolóna
12:25
Mojšova Lúčka
Kolóna
12:23
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia