Dnes najčítanejšie
24-ročný vodič zrazil na priechode dve chodkyne, polícia mu na mieste zadržala vodičský preukaz
COVID-19 vývoj situácie v kraji

28 október 2014 - 13:58

Mladíka, ktorý okradol invalidného dôchodcu vo Vrútkach, obvinila polícia z lúpeže

Prípad sa stal ešte v auguste, no v uplynulých dňoch policajti obvinili 21-ročného Jána z Vrútok. Ten prepadol a okradol invalidného dôchodcu vo Vrútkach o takmer 4-tisíc eur. Lúpež sa stala na Železničnej ulici vo Vrútkach. Pomerne presný popis udalosti uviedla krajská policajná hovorkyňa.

Mladík, podľa nej, zozadu pribehol ku kráčajúcemu dôchodcovi, ktorý pri chôdzi používal francúzske barly. „Na dôchodcu zaútočil tak, že ho rukou udrel do oblasti chrbta. Následkom úderu dôchodca spadol na trávu. Útočník potom napadnutému mužovi z predného vrecka nohavíc vybral peňaženku, z ktorej vytiahol 3700 eur a doklad o nevyplatenej výhre v herni vo Vrútkach v hodnote 200 eur. Peňaženku následne odhodil a z miesta ušiel. Invalidnému dôchodcovi spôsobil celkovú škodu 3900 eur. Zranenia, vyžadujúce si lekárske ošetrenie, napadnutý muž neutrpel,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa.

Na základe obvinenia podal vyšetrovateľ podnet na návrh na vzatie obvineného Jána do väzby. Súd tento návrh akceptoval a v prípade preukázania viny hrozí Jánovi trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.

Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
08:28
Hričovská
Policajná hliadka
08:28
Strečno
Hmla
08:28
Priemyselná
Práca na ceste
08:24
Košická
Jama na ceste
08:22
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia