10 máj 2018 - 14:07

Žilinské plavkyne Laura Benková a Emma Marušáková cez víkend zaplávali B limity na olympiádu mládeže

Foto: Žilinské plavkyne Laura Benková a Emma Marušáková cez víkend zaplávali B limity na olympiádu mládeže
Foto: Martin Vaňo, oficiálny fotograf SPF

Tento víkend bol opäť bohatý na plavecké súťaže a plavcom Klubu plaveckých športov Nereus Žilina sa darilo. Okrem slušnej zbierky medailí sa podarilo dvom talentovaným plavkyniam zaplávať aj B limity na Olympijské hry mládeže v argentínskom Buenos Aires.

Žilinčanky Laura Benková a Emmy Marušáková vybojovali limity na dvoch rozdielnych podujatiach. Druhá menovaná sa, spolu s ďalším juniorským reprezentantom Jurajom Topoľským, zúčastnila v rámci slovenského výberu na Štvorstretnutí juniorov Poľsko – Česko – Slovensko – Maďarsko v Plzni (CZ).

Topoľský pre slovenskú výpravu vyplával dve medaile – striebro na 50m voľný spôsob a bronz na 50m motýlik. K osobným rekordom v oboch disciplínach pridal aj ďalší na 100 metrov voľný spôsobo. Marušákovej sa zase podarilo splniť na 50m znak B limit na Olympijské hry mládeže, ktorý si vyplávala časom 30.76 sekúnd.

Juraj Topoľský na stupňoch víťazov v Plzni.

Trinásť plavcov sa zúčastnilo medzinárodných pretekov ORCA CUP v Bratislave. Tam si výborne viedla Laura Benková ziskom dvoch zlatých medailí na 200m a 400m voľný spôsob, pričom splnila taktiež tri B limity na Olympijské hry mládeže a jeden C limit na Majstrovstvá Európy v 50m bazéne v škótskom Glasgowe.

Najväčšia výprava Nereusu v počte 65 plavcov sa zúčastnila Veľkej ceny Liptova v Liptovskom Mikuláši. Šesťnásobné víťazstvo si vyplávala Petra Štaudingerová, päť disciplín ovládol Nikolas Turek. Ďalsie pridali Michal Timko (4x), Tomáš Čižmárik (3x), Filip Tomašec (2x), Tobias Kováč (1x), Nela Manga (1x) a Tomáš Ondruš (1x).

Prehľady výsledkov všetkých zúčastnených plavcov si môžete pozrieť v kalendári na webovej stránke klubu.


0 zdieľaní

Dopravný servis
Lavobrezná
Policajná hliadka
12:58
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
12:57
Strečno
Iné nebezpečenstvo
12:44
Na Horevaží
Jama na ceste
12:44
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina