10 máj 2018 - 09:43

V lete môžu mládežníci na zimnom štadióne v Žiline trénovať vďaka novej in-line ploche

Foto: V lete môžu mládežníci na zimnom štadióne v Žiline trénovať vďaka novej in-line ploche
Foto: TS Mesto Žilina / Galéria: 3 fotky

Primátor mesta Žilina Igor Choma, zástupcovia mládežníckeho klubu MsHKM Žilina a členovia vedenia MsHK Žilina, tento týždeň oficiálne uviedli do užívania novú in-line plochu na zimnom štadióne v Žiline.

S finančnou pomocou mesta Žilina sa podarilo na zimnom štadióne zakúpiť a položiť in-line plochu, ktorá vytvorí počas letných mesiacov priestor na trénovanie pre všetky kategórie v rámci MsHKM.

„Sme veľmi radi, že sa nám podarilo za výdatnej pomoci mesta Žilina zabezpečiť túto plochu, ktorá výrazným spôsobom rozšíri možnosti využívania zimného štadiónu aj v letných mesiacoch. Každodenným využívaním in-line plochy sa skvalitní tréningový proces mládežníckych tímov v Žiline,“ povedal konateľ mládežníckeho klubu Daniel Rančák. Investícia si vyžiadala 27 778 eur bez DPH, pričom mesto prispelo sumou 25 tisíc eur.

Plochy budú využívať aj mladí basketbalisti či florbalisti, hokejbalisti a futsalisti

Hlavným zámerom mesta je podľa žilinského primátora Igora Chomu ponúknuť Žilinčanom ďalšiu možnosť na aktívny šport a v neposlednom rade aj zlepšiť kvalitu života v našom meste.

„Zimný štadión budeme môcť vďaka tejto ploche využívať aj v letnej verzii, a čo je dôležité, bude slúžiť širokej verejnosti. Našim záujmom je popularizovať šport medzi mladými, pretože táto oblasť je v súčasnosti zanedbávaná, a tento nový prvok v podobe in-line plochy k tomu určite prispeje,“ uviedol žilinský primátor.

In-line plocha na zimnom štadióne v Žiline / 3 fotky

Celodenná brigáda dala všetkým poriadne zabrať, ale výsledok je naozaj perfektný a tréningy mládežníkov naberú opäť nový, zaujímavejší rozmer.

„Touto cestou chcem poďakovať aj všetkým trénerom mládežníckych družstiev, hráčom juniorského a dorasteneckého tímu, ktorí sa podieľali svojou pomocou na položení a sprevádzkovaní nového povrchu v hlavnej hale žilinského zimného štadióna,“ uviedol Daniel Rančák.

Doplnil, že v priebehu týždňa ešte pribudnú dva prenosné basketbalové koše a dvadsať lôpt, aby bolo využitie plochy čo najpestrejšie. „To znamená, že okrem inline hokeja, hokejbalu, florbalu, či futsalu, sa bude dať plocha využívať aj na spestrenie prípravy formou basketbalu, ktorý nesie viacero hokejových prvkov,“ uzavrel Rančák.


0 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
14:07
Lavobrezná
Policajná hliadka
12:58
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
12:57
Strečno
Iné nebezpečenstvo
12:44
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina