Dnes najčítanejšie
24-ročný vodič zrazil na priechode dve chodkyne, polícia mu na mieste zadržala vodičský preukaz
COVID-19 vývoj situácie v kraji

03 máj 2018 - 10:30

32-ročnému mužovi sa na Orave podarilo ukradnúť dve vozidlá s kľúčmi v zapaľovaní zo záhrad

Foto: 32-ročnému mužovi sa na Orave podarilo ukradnúť dve vozidlá s kľúčmi v zapaľovaní zo záhrad
Galéria: 5 fotiek
Foto: KR PZ Žilina

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Dolnom Kubíne v uplynulých dňoch obvinil z prečinu porušovania domovej slobody v súbehu s pokračujúcim prečinom neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla a v súbehu s pokračujúcim prečinom marenia výkonu úradného rozhodnutia 32 ročného Jána z Brezna.

Obvinený muž mal v prvej polovici apríla tohto roku cez otvorenú bránu vojsť do dvora rodinného domu v obci Oravská Polhora. V otvorenej garáži mal nasadnúť do auta  Opel Agila, ktoré malo kľúče v spínacej skrinke. S autom sa mal odviezť do Tvrdošína, kde mal v krovinatom teréne za bývalou strelnicou auto odstaviť.

Galéria: 5 fotiek

Tam mal nasadnúť do iného auta Peugeot Partner, ktoré malo tiež kľúče v spínacej skrinke a s týmto sa mal odviezť do obce Horná Lehota, kde auto odstavil. Policajti muža vypátrali a tiež zistili, že sa dopustil majetkovej trestnej činnosti aj v minulosti pre ktorú si momentálne odpykáva trest.

Okrem iného mu bol Okresným súdom v Malackách právoplatne uložený trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá. Za nové obvinenia mu hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Zdroj: KR PZ Žilina


Dopravný servis
Považský Chlmec
Práca na ceste
20:14
Strečno
Kolóna
19:27
P.O. Hviezdoslava
Policajná hliadka
19:08
Mostná
Iné nebezpečenstvo
19:00
Strečno
Kolóna
18:55
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia