Dnes najčítanejšie
Žilinský samosprávny kraj skvalitňuje rokmi zanedbávanú sociálnu oblasť, pomoc dostalo už viac ako 46 rodín

02 máj 2018 - 14:39

Nový CT prístroj už presúvajú do nemocnice v Žiline za pomoci žeriavu

Foto: Nový CT prístroj už presúvajú do nemocnice v Žiline za pomoci žeriavu
Foto: TS Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline aktuálne vymieňa starý CT prístroj za nový počítačový tomograf. S výmenou je spojené dočasné zastavenie vyšetrení do 23. mája a taktiež nevyhnutné stavebné práce.

„Žiadame návštevníkov a pacientov, aby dbali na bezpečnosť v celom areáli a ospravedlňujeme sa im za vzniknuté obmedzenia. Práce počas najbližších dní ovplyvnia aj prejazd a parkovanie, z dôvodu zníženia kapacity parkovacích miest preto prosíme vodičov, aby jazdili opatrne, parkovali predovšetkým na záchytných parkoviskách, prípadne, ak je to možné, v týchto dňoch nechali svoje autá doma,“ upozornil vedúci hospodársko-technického odboru FNsP Žilina Eduard Dorčík.

Presúvanie nového tomografu žeriavom. Foto: Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline

Rozmery prístroja neumožňujú jeho presun klasickým spôsobom. Na oddelenie rádiológie ho dopravili špeciálnym žeriavom cez okno spojovacej chodby.

Nový tomograf poskytne nové možnosti vyšetrenia

„Vzhľadom na veľkosť CT sme museli zvoliť náročnejší spôsob dopravy, žeriavom sme už premiestnili medzi strechami chladiace zariadenia a rovnako tomograf. Odborníci z Nemecka môžu začať s inštaláciou nového prístroja,“ doplnil E. Dorčík.

Nemocnica doteraz využívala sedemročný CT prístroj, ktorý bude ďalej slúžiť na vyšetrenia v priestoroch urgentného príjmu. Nový tomograf s technickými vlastnosťami vyššej úrovne výrazne skvalitní poskytovanie zdravotnej starostlivosti na oddelení rádiológie a umožní lekárom získať presnejšie rekonštrukcie obrazov pri predoperačnej príprave.

Novinkou bude tiež rozšírené softvérové vybavenie umožňujúce virtuálnu kolonoskopiu, angiografické vyšetrenia ciev na končatinách, mozgu alebo v bruchu, špeciálny onkologický softvér na vyšetrovanie rakoviny a ďalšie.

 
Zdroj: TS Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline


Dopravný servis
Veľká Okružná
Kolóna
19:08
Terchová
Kolóna
18:25
Kotešová
Iné nebezpečenstvo
18:07
Strečno
Jama na ceste
17:59
Estakáda
Iné nebezpečenstvo
17:58
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina