Dnes najčítanejšie
Banky sa bijú o klientov, úroky pri hypotékach sú na minime

30 apríl 2018 - 21:55

FOTO: Výstavba pumptrackovej dráhy na Vodnom diele pokračuje, stavitelia kladú asfaltový povrch

V októbri minulého roka začala na Vodnom diele Žilina výstavba Bike Parku, ktorý bude obsahovať špeciálnu pumptrackovú dráhu. Ide o typ plochy, na ktorej sa dá jazdiť bicyklom či iným prostriedkom aj bez pedálovania - len s využitím presúvania ťažiska. Takýto pohyb, kedy jazdec odľahčuje a zatláča ťažisko vo vlnách pripomína pumpovanie, z čoho je odvodený aj názov.

Galéria: 10 fotiek

V Žiline pôjde o prvý typ takto špeciálne navrhnutej dráhy, ktorej tajomstvo spočíva v zákrutách, jej výstavbu podporila finančne aj Nadácia Kia Motors Slovakia. Aj napriek tomu, že najoptimistickejší scenár hovoril o otvorení ešte minulý rok, nakoniec sa pre počasie dokončenie dráhy posunulo. V týchto dňoch však začali pracovníci spoločnosti EXTREME SPORT FABRIK, s.r.o. opätovne s prácami.

Aktuálne prebieha asfaltácia povrchu, nasledovať bude úprava terénu a zatrávnenie okolia spolu s osadením príslušného mobiliáru. Pumptracková dráha v Žiline vedľa populárneho rekreačného okruhu okolo nádrže Vodné dielo by mohla byť otvorená už v máji.

Ako vyzerá jazda na pumptrackovej dráhe?
Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

27 zdieľaní

Dopravný servis
Vranie
Prekážka na ceste
21:15
Belá
Zver pri ceste
19:07
Považský Chlmec
Policajná hliadka
16:14
Stráža
Stacionárny radar
15:58
Rajecká cesta
Dopravná nehoda
15:52
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia