Dnes najčítanejšie
Žilinský samosprávny kraj skvalitňuje rokmi zanedbávanú sociálnu oblasť, pomoc dostalo už viac ako 46 rodín

30 apríl 2018 - 12:15

V žilinskej nemocnici sa od zajtra menia primári a vedúci lekári na viacerých oddeleniach

Foto: V žilinskej nemocnici sa od zajtra menia primári a vedúci lekári na viacerých oddeleniach
Foto: TS Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Primárom a vedúcim lekárom 17 oddelení žilinskej nemocnice končí tento rok ich menovacie obdobie pre výkon funkcie. V apríli sa uskutočnili prvé výberové konania, v rámci ktorých rozhodla odborná komisia o šiestich nových či staronových primároch a vedúcich lekároch.

„V máji nás čakajú ďalšie výberové konania, no už teraz môžem povedať, že úroveň uchádzačov je vysoká a projekty rozvoja oddelení, ktoré lekári pripravili, sú veľmi ambiciózne. Verím, že prinesú mnoho pozitívnych zmien a inšpirácií pre našu nemocnicu,“ uviedol generálny riaditeľ Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline Igor Stalmašek s tým, že v nemocnici prijali aj novú smernicu o obsadzovaní miest vedúcich zamestnancov.

„Pravidlá sú jasné a rovnaké pre každého uchádzača, výber je transparentný a založený predovšetkým na odbornosti a manažérskych zručnostiach,“ dodal.

Výmena primára po šestnástich rokoch

Podľa slov ekonomického riaditeľa žilinskej nemocnice Petra Brašku odchádza po 16 rokoch z pozície primára úrazovej chirurgie Karol Orlovský, ktorého od 1. mája vystrieda na oddelení Juraj Kacian. Ten doteraz pôsobil ako medicínsky riaditeľ fakultnej nemocnice v Žiline. „Pán primár Orlovský sa rozhodol v nemocnici zostať a momentálne je od 1. mája poverený ako vedúci lekár urgentného príjmu,“ doplnil P. Braška.

Zmena čaká taktiež oddelenie rádiológie. Primárka Jarmila Hrtánková odovzdá primársku stoličku Martinovi Molnárovi. Skončiť svoje pôsobenie na čele oddelenia sa rozhodol aj dlhoročný primár pediatrie Juraj Kováčik, na základe výberového konania na jeho pozíciu nastúpi Zuzana Cigániková.

Zmeny čakajú i urológiu, súčasného primára Juraja Mikuláša nahradí jeho zástupca Roman Mráz. Výberové konania na vedúcich pracovníkov prebehli tiež na pediatrickej ortopédii a oddelení otorinolaryngológie (ORL). Detskú ortopédiu naďalej povedie súčasný primár Juraj Popluhár a vedúcim lekárom ORL ostáva Pavol Lukášek.

„Chcem sa úprimne poďakovať odchádzajúcim primárom a vedúcim lekárom za ich dlhodobú prácu, sú dôležitou súčasťou žilinskej nemocnice a každým dňom nás posúvajú ďalej. Nástupcom i primárom, ktorí sa rozhodli na oddeleniach pokračovať, držím palce v ich práci a teším sa na intenzívnu spoluprácu, keďže naším spoločným cieľom je neustále pracovať na skvalitňovaní a zlepšovaní poskytovanej zdravotnej starostlivosti i prostredia, v ktorom sa pacienti a lekári pohybujú. Chýbajú nám síce finančné prostriedky, no robíme maximum, čo je v našich silách a investičných možnostiach, aby sme nemocnici vrátili jej dobré meno,“ zdôraznil generálny riaditeľ FNsP Žilina.

Vedenie príslušných oddelení:
Pediatria, termín nástupu po dohode
primárka MUDr. Zuzana Cigániková

Urológia, termín nástupu po dohode
primár MUDr. Roman Mráz

Úrazová chirurgia, od 1. 5. 2018
primár MUDr. Juraj Kacian

Pediatrická ortopédia, bez zmeny
primár MUDr. Juraj Popluhár, PhD., MBA

Rádiológia, od 1. 5. 2018

vedúci lekár MUDr. Martin Molnár

Urgentný príjem, od 1. 5. 2018
poverený vedúci lekár MUDr. Karol Orlovský, PhD.

ORL, bez zmeny
vedúci lekár MUDr. Pavol Lukášek, PhD.

Zdroj: TS Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline


Dopravný servis
Terchová
Kolóna
18:25
Kotešová
Iné nebezpečenstvo
18:07
Strečno
Jama na ceste
17:59
Estakáda
Iné nebezpečenstvo
17:58
Strečno
Práca na ceste
17:57
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina