Dnes najčítanejšie
VIDEO: Aktuálne zábery z modernizácie železničného uzla v žilinskej stanici

23 október 2014 - 11:14

Dobré správy - Vrátna dolina dostane novú asfaltovú cestu do konca októbra

Foto: Dobré správy - Vrátna dolina dostane novú asfaltovú cestu do konca októbra
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Zábery, z ktorých mrazilo každého a na ktorých bolo vidieť, ako prívalová voda zničila cestu do turisticky obľúbenej Vrátnej doliny, sme videli všetci. Následky po júlovej smršti pretrvávajú dodnes. Dobrá správa je však, že práve zničenú cestu kompletne vyasfaltujú do konca októbra.

K situácii vo Vrátnej doline sa vyjadrila aj Jarmila Ševčíková z odboru informácií Žilinského samosprávneho kraja” „Počas minulého týždňa sa začalo s asfaltovaním, momentálne je opravená približne polovica cesty a do konca budúceho týždňa by už mala byť kompletne vyasfaltovaná.“ Predpokladaný koniec záchranných a zabezpečovacích prác stanovila povodňová komisia na 21. novembra. „Po tomto termíne sa budú odstraňovať už len následky povodne, súčasťou bude aj montáž zvodidiel, dokončenie oporných múrov, zábradlia, vodorovné a zvislé dopravné značenie. Úplné ukončenie prác predpokladáme v druhom štvrťroku 2015“.

Pozitívne je aj to, že záchranné a zabezpečovacie práce budú stáť menej. Náklady na odstraňovanie následkov povodne mali byť pôvodne 7,98 milióna eur. „Podľa priebežných údajov evidujeme realizované práce k 30. septembru vo výške 4,56 miliónov eur,“ uviedla Ševčíková.

zdroj: SITA

Dopravný servis
Košická
Kolóna
14:26
Oškerda
Kolóna
14:26
Na Horevaží
Kolóna
14:23
Kysucká
Kolóna
14:22
Budatínska Lehota
Kolóna
14:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia