Dnes najčítanejšie
V oblasti pod Katovou skalou vo Veľkej Fatre našli nehybné telo 29-ročného muža zo Žiliny

17 apríl 2018 - 13:41

Mesto Žilina vyhodnotilo športové dotácie, z rozpočtu poputuje na podporu športu 350-tisíc eur

Foto: Mesto Žilina vyhodnotilo športové dotácie, z rozpočtu poputuje na podporu športu 350-tisíc eur
Foto: TS Mesto Žilina

Mesto Žilina prispeje aj v tomto roku na činnosť miestnych športových klubov. Z mestského rozpočtu vyčlenilo sumu 350 tisíc eur, ktorú si rozdelia úspešní uchádzači o športové dotácie. Koncom februára vyhlásilo mesto výzvy na pridelenie dotácií a v týchto dňoch zverejnilo výsledky. Žiadosť o finančnú podporu cez tento systém doručilo viac ako 60 klubov, ktoré predložili celkovo 77 žiadostí, pričom úspešných bolo 70 projektov. Zvyšných 7 žiadostí bolo vylúčených, pretože nevyhoveli podmienkam.

„Športové dotácie možno udeliť len tým klubom, ktoré spĺňajú náležitosti športovej organizácie podľa platnej legislatívy a sú zaregistrované v Registri právnických osôb v športe,“ vysvetlil primátor Žiliny Igor Choma. Ako ďalej doplnil, ďalšími kritériami bolo pôsobenie klubu na území Žiliny či vysporiadané finančné vzťahy s mestom. O podporu sa naopak nemohli uchádzať organizácie, ktoré sú financované z mestského rozpočtu alebo sú zriadené mestom.

Úspešné športové kluby dostanú od 1 250 do 14 150 eur. Výška dotácie sa odvíjala od vopred stanovených kritérií, ktoré zohľadňovali členskú základňu klubu, jeho úspechy, neolympijský a olympijský šport, spoluprácu s mestom a filantropiu, trénerskú odbornosť a kategórie. Správnosť podkladov predložených žiadostí overovala odborná komisia zložená z radov mestských poslancov poverená žilinským primátorom.

Medzi úspešnými uchádzačmi bol napríklad Klub plaveckých športov Nereus, ktorému mesto poskytlo najvyššiu dotáciu 14 150 eur na plávanie, ďalších približne 5 600 eur získal klub na triatlon a vodné pólo. Združenie Gymnastika a fitness Žilina dostalo takmer 12 tisíc eur na podporu gymnastiky a 3 tisíc eur na fitness.

Na podporu futbalu získala Akadémia Juventus Žilina dotáciu 13 tisíc eur a pre TJ Jednota Bánová bolo vyčlenených takmer 8 tisíc eur.Naprázdno neobišla ani cyklistika – Akadémia Petra Sagana získala grant vo výške viac ako 9 tisíc eur.

„Som rád, že sa nám každý rok darí pomáhať pri podpore žilinských športov prostredníctvom športových dotácií. Verím, že vyčlenených 350 tisíc eur využijú kluby efektívne a aj vďaka nim sa podarí kolektívnym a individuálnym športom v našom meste napredovať,“ uzavrel žilinský primátor.


0 zdieľaní
Zdroj: TS Mesto Žilina

Dopravný servis
Kvačalova
Policajná hliadka
23:25
Strečno
Kolóna
22:44
Strečno
Policajná hliadka
20:37
Košická
Jama na ceste
20:13
Strečno
Jama na ceste
19:53
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina