17 apríl 2018 - 10:24

Opitému Martinovi vypadla na ulici v meste strelná zbraň, ľudia ihneď privolali políciu

Foto: Opitému Martinovi vypadla na ulici v meste strelná zbraň, ľudia ihneď privolali políciu
Foto: ilustračné

Mestská polícia v Žiline riešila v minulom týždni (15. týždeň 2018) viacero vážnejších prípadov. Okrem zistených vlámaní, krádeží či iných skutkov, bola jedna z hliadok privolaná na ulicu Daxnerova, v časti Malá Praha. Oznamovateľ tam nahlásil dve osoby pod vplyvom alkoholu, pričom jednej z týchto osôb mala z pod odevu vypadnúť krátka strelná zbraň.

„Osoby boli podľa poskytnutého popisu zadržané na križovatke ulíc Veľkej okružnej a Daxnerovej. Obaja mladíci boli zo Žiliny. Držiteľ zbrane Martin G. uviedol, že sa jedná o airsoftovú zbraň. Nakoľko sa menovaný svojím konaním dopustil priestupku podľa §7 ods.2 Zák. 190/2003 Z. z., ktorý nemožno riešiť v rámci Zák. 564/1991 Zb. - o obecnej polícií, bola na miesto privolaná hliadka PZ SR Žilina,“ informovala mestská polícia.

Obaja mladíci sa podrobili dychovej skúške s pozitívnymi výsledkami. Po vykonaných úkonoch bol Martin G. odovzdaný svojej matke. Tej policajti následne odporučili, vzhľadom na konfliktné správanie jej syna, aby navštívila a využila služby psychologických poradní.


0 zdieľaní

Dopravný servis
Mostná
Jama na ceste
21:55
Rudinka
Práca na ceste
21:52
Priemyselná
Jama na ceste
20:30
Priemyselná
Jama na ceste
20:30
Zobraziť aktuálne hlásenia