Dnes najčítanejšie
V oblasti pod Katovou skalou vo Veľkej Fatre našli nehybné telo 29-ročného muža zo Žiliny

17 apríl 2018 - 09:10

Benefičný koncert pri príležitosti Svetového dňa povedomia o autizme

Foto: Benefičný koncert pri príležitosti Svetového dňa povedomia o autizme

Regionálne centrum autistov Žilina Vás pozýva na charitatívny koncert, ktorý sa uskutoční 23. mája 2018 o 18.00 hod. v priestoroch Veľkej scény Domu odborov v Žiline. Výťažok z koncertu bude použitý na aktivity a pomôcky potrebné na komplexnú starostlivosť pre ľudí s diagnózou autizmu.

Benefíciu moderuje Andrej Bičan a účinkujú: Heľenine Oči, AYA, Tomáš Bezdeda, V8 Band.

Regionálne centrum autistov v Žiline - Bánovej je najkomplexnejšie zariadenie na Slovensku poskytujúce výchovno - vzdelávacie, sociálne a poradenské služby deťom, žiakom a dospelým s diagnózou autizmus a ich rodinám.

Centrum zastrešuje okrem prevádzky základnej školy s materskou školou aj špeciálizované zariadenie pre autistov, súkromnú praktickú školu a centrum špeciálnopedagogického poradenstva.  

„Jeho zriaďovateľka, PaedDr. Beáta Matušáková, ktorá je zároveň pani riaditeľkou, je tento rok nominovaná na Slovenku roka v kategórii Vzdelávanie a podpora mladých talentov. Dlhé roky sa venuje deťom s touto poruchou, pripravila projekt Súkromnej špeciálnej základnej školy pre žiakov s autizmom, ktorá bola otvorená v roku 2006 ako prvá škola tohto typu na Slovensku. Jej prácou sa inšpirujú ďalší pedagógovia na Slovensku,“ inforovala Jana Balogová, hovrkyňa mesta Žilina. 

Neváhajte a príďte aj vy podporiť dobrú vec. Vstupenky na podujatie si môžete zakúpiť na recepcii v Dome odborov v Žiline. 


Miesto: Dom odborov Žilina
Dátum: 23.05.2018 - 18:00


0 zdieľaní

Dopravný servis
Kvačalova
Policajná hliadka
23:25
Strečno
Kolóna
22:44
Strečno
Policajná hliadka
20:37
Košická
Jama na ceste
20:13
Strečno
Jama na ceste
19:53
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina