Dnes najčítanejšie
V oblasti pod Katovou skalou vo Veľkej Fatre našli nehybné telo 29-ročného muža zo Žiliny

16 apríl 2018 - 08:39

Horskí záchranári pomáhali zraneným ženám, jednej na vrchu Špicák a druhej na hrebeni Malej Fatry

Foto: Horskí záchranári pomáhali zraneným ženám, jednej na vrchu Špicák a druhej na hrebeni Malej Fatry
Foto: Horská záchranná služba

V nedeľu 15. apríla 2018 zasahovali záchranári z Horskej záchrannej služby Malá Fatra pri dvoch prípadoch. V dopoludňajších hodinách prišlo prvé volanie o pomoc k zranenej 52-ročnej turistke, ktorá spadla pri rozhľadni Špicák. Žena si počas túry po žltom turistickom chodníku zo Strečna smerom na Kojšovú poranila dolnú končatinu.

„Prvú pomoc a ošetrenie jej poskytli záchranári HZS z Oblastného strediska Malá Fatra, ktorí ju po ošetrení transportovali na parkovisko pri hrade Strečno. Odtiaľ bola terénnym vozidlom HZS dopravená do nemocnice v Martine,“ informovala Horská záchranná služba na svojom webe.

Druhé volanie o pomoc prišlo v nedeľu z hrebeňa Malej Fatry, kde sa počas túry pošmykla 55-ročná turistka slovenskej národnosti a poranila si pravú nohu v oblasti členka. Na miesto udalosti boli vyslaní záchranári HZS z Oblastného strediska Malá Fatra.

„Záchranári HZS zranenú ženu lokalizovali na severnom vrchole Stien. Po príchode jej poskytli neodkladnú zdravotnícku starostlivosť a pomocou nosidiel typu Kong a následne terénneho vozidla ju transportovali k Domu HZS v Štefanovej. Na odporúčané ošetrenie do nemocnice pokračovala na vlastnú žiadosť v sprievode svojich známych,“ uvádza Horská záchranná služba.


0 zdieľaní
Zdroj: Horská záchranná služba

Dopravný servis
Kvačalova
Policajná hliadka
23:25
Strečno
Kolóna
22:44
Strečno
Policajná hliadka
20:37
Košická
Jama na ceste
20:13
Strečno
Jama na ceste
19:53
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina