Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Odborári plánujú blokovať Košickú v Žiline, chcú poukázať na životnú úroveň obyvateľov Slovenska
COVID-19 vývoj situácie v kraji

15 apríl 2018 - 13:10

Poliak s Litovčanom sa zrazili na vetroni vo výške 2 kilometre, škoda bola vyčíslená na 120 000 eur

Včera 14. apríla sme vás informovali o zásahu hasičov, polície aj záchranárov v obci Lietavská Svinná - Babkov, kde mal podľa prvotných informácií spadnúť vetroň. Pádu predchádzala zrážka dvoch vetroňov vo výške približne 2 kilometre. Záchranné zložky našli v lese pozostatky jedného z nich.

Obaja piloti sa našťastie stihli včas katapultovať a obom sa riadne otvorili padáky. Starší pristál na zemi, mladší zostal visieť medzi stromami tesne nad zemou. 

K zrážke a následnému pádu došlo za doposiaľ presne nezistených okolností. Polícia u pilotov vykonala dychové skúšky na alkohol, pričom v oboch prípadoch alkohol zistený nebol. Informoval o tom dnes žilinský policajný hovorca Radko Moravčík. 

24-ročný pilot (občan Litvy) utrpel ľahké zranenia a 47-ročný pilot (občan Poľskej republiky) zranený nebol. Hmotná škoda na vetroňoch bola predbežne vyčíslená na sumu 120 000 €.  

„V súvislosti s touto udalosťou prebieha vyšetrovanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ uviedol Radko Moravčík zo žilinskej polície.

Galéria: 9 fotiek


Dopravný servis
Strečno
Dopravná nehoda
23:57
Strečno
Kolóna
23:56
Strečno
Iné nebezpečenstvo
23:52
Strečno
Prekážka na ceste
22:45
Strečno
Jama na ceste
22:44
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia