15 apríl 2018 - 13:10

Poliak s Litovčanom sa zrazili na vetroni vo výške 2 kilometre, škoda bola vyčíslená na 120 000 eur

Foto: Poliak s Litovčanom sa zrazili na vetroni vo výške 2 kilometre, škoda bola vyčíslená na 120 000 eur

Včera 14. apríla sme vás informovali o zásahu hasičov, polície aj záchranárov v obci Lietavská Svinná - Babkov, kde mal podľa prvotných informácií spadnúť vetroň. Pádu predchádzala zrážka dvoch vetroňov vo výške približne 2 kilometre. Záchranné zložky našli v lese pozostatky jedného z nich.

Obaja piloti sa našťastie stihli včas katapultovať a obom sa riadne otvorili padáky. Starší pristál na zemi, mladší zostal visieť medzi stromami tesne nad zemou. 

K zrážke a následnému pádu došlo za doposiaľ presne nezistených okolností. Polícia u pilotov vykonala dychové skúšky na alkohol, pričom v oboch prípadoch alkohol zistený nebol. Informoval o tom dnes žilinský policajný hovorca Radko Moravčík. 

24-ročný pilot (občan Litvy) utrpel ľahké zranenia a 47-ročný pilot (občan Poľskej republiky) zranený nebol. Hmotná škoda na vetroňoch bola predbežne vyčíslená na sumu 120 000 €.  

„V súvislosti s touto udalosťou prebieha vyšetrovanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ uviedol Radko Moravčík zo žilinskej polície.

Pri Babkove zasahovali záchranári aj hasiči kvôli spadnutému vetroňu / 9 fotiek


0 zdieľaní

Dopravný servis
Nemocničná
Policajná hliadka
14:44
Rajecká cesta
Kolóna
14:40
Budatínska Lehota
Kolóna
14:40
Rajecká cesta
Policajná hliadka
14:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina