Dnes najčítanejšie
PREHĽAD: Ceny pohonných hmôt sa v Žiline blížia k hranici 2 eur za liter, nafta je opäť drahšia ako benzín

05 apríl 2018 - 10:25

Presťahovaná pošta na Vlčincoch obslúži mesačne takmer 15-tisíc klientov, tí sa sťažujú na rady

Foto: Presťahovaná pošta na Vlčincoch obslúži mesačne takmer 15-tisíc klientov, tí sa sťažujú na rady
Foto: Google Maps - Réne Kuder Jr.
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

V lete minulého roka sa presťahovala pobočka Slovenskej pošty na Vlčincoch s označujúcim číslom 8 do budovy Europalace, kde zároveň vzniklo klientske centrum. Z pôvodných priestorov na Obchodnej ulici, kde sídlila pobočka dlhé roky, bola nútená odísť pre rekonštrukciu budovy.

Nájsť nový priestor v lokalite, ktorá aktuálne zažíva boom komerčných a administratívnych priestorov, bolo pre poštu náročné. Nakoniec sa usídlila pobočka v spomínanej výškovej budove, jej návštevníci však nie sú spokojní s kapacitou a rýchlosťou, akou ich na pošte vybavia. Podľa ich slov je obslužnosť nedostatočná.

Galéria: 6 fotiek

Na tento problém nás pravidelne upozorňujú čitatelia, ktorí služby pobočky využívajú „Chcel by som upozorniť na nedostatočnú kapacitu pošty 8 v budove Europalace. Ľudia v radoch nervózne čakajú a kým sa človek vybaví, trvá to naozaj veľmi dlho,“ uviedol napríklad čitateľ Majo. Pošta v Europalace na Vlčincoch je otvorená počas pracovných dní od 08:00 hod. ráno do 18:00 hod.

Mesačne v priemere takmer 15-tisíc klientov

Slovenská pošta eviduje za tento rok jednu sťažnosť, ktorá súvisí s pobočkou pošty 8 na Vlčincoch. Mesačne využije služby na tomto mieste takmer pätnásťtisíc klientov, počas víkendov je prevádzka otvorená len v sobotu počas doobedňajších hodín.

„Slovenská pošta pravidelne reaguje na podnety klientov, od januára tohto roku sme zaevidovali jednu sťažnosť, ktorá sa týka priestorov pošty. Od septembra 2017, odkedy je pošta v nových priestoroch, obslúžili pracovníci pobočky v priemere mesačne vyše 14 700 klientov,“ uviedla Martina Macková, hovorkyňa Slovenskej pošty.

Veľké množstvo klientov a dlhé rady spolu s čakaním zvyšujú nervozitu a znižujú komfort

Podľa jej slov pošta vníma potreby klientov a snaží sa o to, aby návšteva pobočiek pre nich bola čo najjednoduchšia a najpríjemnejšia. Toto riešenie je navyše dočasné, keďže pošte bola vypovedaná nájomná zmluva z pôvodného miesta na Obchodnej ulici k 31. máju minulého roka a výber nového miesta prebiehal urýchlene.

„Pošta Žilina 8 – Vlčince sa nachádza v prenajatých priestoroch, ktoré predstavujú dočasné riešenie pobočky, nakoľko pôvodný prenajímateľ priestorov pošty Žilina 8 budovu odpredal a nový vlastník ukončil nájom v týchto priestoroch k 31. 5. 2017. Na základe uvedeného sme museli pre svoju pobočku urgentne a v časovej tiesni zabezpečiť náhradný priestor. Z hľadiska odborného posudzovania bola ako alternatíva zvolená budova Europalace na Ulici vysokoškolákov,“ popisuje Macková.

Pošta uvíta ekonomicky rentabilné ponuky na nové miesto

Ak by sa v budúcnosti našli priestory, v ktorých by prevádzka pošty spĺňala požiadavky klientov a ekonomické predstavy Slovenskej pošty, spoločnosť nevylučuje premiestnenie prevádzky.

„Slovenská pošta uvíta každú ekonomicky rentabilnú ponuku priestorov na premiestnenie prevádzky pošty ZA 8, ktoré budú spĺňať kritériá pre proklientsky orientovanú pobočku,“ uzavrela Macková.


Dopravný servis
Strečno
Prekážka na ceste
05:43
Závodská cesta
Dopravná nehoda
05:39
Strečno
Jama na ceste
05:29
Považský Chlmec
Policajná hliadka
05:26
Strečno
Zver pri ceste
01:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina